Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Tahliye sonucuna rağmen kiracı evi boşaltmıyorsa ne yapılabilir?

Bir önceki yazımızda tahliye kararı aldırılan sorunlu kiracı bu sefer de tahliye kararına rağmen evi boşaltmadığı takdirde ne yapılabilir onu araştırdık.

0 3.284

Bir önceki yazımızda tahliye kararı aldırılan sorunlu kiracı bu sefer de tahliye kararına rağmen evi boşaltmadığı takdirde ne yapılabilir onu araştırdık. İşte kiracınız mahkeme kararına rağmen çıkmıyorsa yapabilecekleriniz.

Tahliye kararına rağmen evi boşaltmayan kiracıya ne yapılır?

Tahliye sonucuna rağmen kiracı evi boşaltmıyorsa, icraya vermek gerekiyor. Mahkeme kararına göre buna ilamlı icra denir. Bu karara itiraz çok kısıtlıdır çünkü mahkeme kararı olması sebebiyle kiracının itiraz hakkı yoktur.

Kiracı tebliğ aldıktan sonra yine kirayı kiralanan yeri boşaltmıyorsa icra memuru kanalıyla gerekirse çilingir vasıtasıyla konuta girilir varsa İçerdeki eşyalar yediemine alınır daha sonra kiralanan yer tutanak altına alınarak ne olup olmadığı nasıl olduğu, hangi saatte girildiği polis memurları icra memuru ile birlikte bu şekilde tutanak altına alınan konut mal sahibine anahtarla birlikte teslim edilir.

Emlak Haber Ajansı

Leave your vote

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.