Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kira Ödemesi İçin Belirlenen Şartlar

Kira ödemesiyle ilgili olarak sözleşmede belirlenmiş tutarı ödemeyen kiracılar için artık sözleşme koşullarına ve kanuna uygun bir şekilde ödeme başvurularında bulunulabiliyor.

0

Günümüzde arsa davalarına bakan avukatlar aynı zamanda gayrimenkul ile ilgili süreci de kontrol ettiği için, doğrudan bu süreçte ortaya çıkan mağduriyetleri giderebiliyorlar.

Başvurunun dikkatli bir şekilde yapılması, icra takibine ek olarak eğer evden çıkarılmak isteniyorsa, bunun için de bir başvuruda bulunulması gerekiyor.

Ancak bu sayede ödeme yapmayan kiracının tahliyesi gerçekleştirilebilecektir. Bir yıl içerisinde iki kez aynı başvuruda bulunan ev sahibi, kiracısını çıkarma imkanına sahip olacaktır.

Kira Ödemesi İçin Belirlenen Şartlar

Kiranın sözleşmeye uygun bir şekilde aylık veya hangi aralıklar belirlendiyse, buna uygun bir şekilde yapılmaması halinde, belirlenen şartlar doğrultusunda ödemelerin mahkeme kararı doğrultusunda gerçekleştirilmesi istenebilir. Kira ödemesiyle ilgili olarak verilen mahkeme kararı, 30 günlük sürede ödeme mühletleri bulunduğu için, ödemeyi yapmaları halinde kiracının evde kalmasına müsaade edilmesini sağlar. Fakat ödeme yapılmazsa doğrudan kiracının tahliyesiyle ilgili girişimde bulunulabilir ve buna bağlı olarak özel bir karar verilmesi mümkün olabilir.

Kira ödenmesine dair belirlenmiş olan şartlar tamamen kiracı ile ev sahibi arasında sözleşmede yer alan maddelere bağlı olarak ortaya çıkarılır. Günümüzde çoğu ev ve iş yerinde aylık olarak ödemeler gerçekleştiriliyor fakat eğer ödemeyi iki ayda bir, 6 ayda bir veya yıllık olarak belirlediyseniz de, bu aralıklarla ödeme talebinde bulunmanız mümkün olacaktır. Mahkemeye yapacağınız başvuru ve avukatınızın üzerinde duracağı konu tamamen sözleşme ve yapılan ödemelerdir. En iyi gayrimenkul avukatı ile iletişime geçtikten sonra 7 günlük bir itiraz süresine sahip olacak olan kiracının itiraz etmesini beklemeniz yeterlidir. 30 gün içerisinde ödeme yapılmadığı taktirde veya itiraz edilerek kiranın ödemesine dair farklı görüş öne sürülmediği durumlarda, avukatınızın mahkemeye sunacağı kanıtlar sayesinde icra veya tahliye imkanına sahip olabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.