Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Azmi Sarıbay: “İhtilaflı konular arabulucuya gitmek zorunda”

Tam Nokta Başakşehir açılışında konuşan Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, geliştirdikleri proje hakkında Emlak Haber Ajansına önemli açıklamalarda bulundu

0

Tam Nokta Başakşehir açılışında konuşan Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, geliştirdikleri proje hakkında Emlak Haber Ajansına önemli açıklamalarda bulundu. Projenin sektöre yeni bir bakış açısı getirdiğini belirten Azmi Sarıbay, TAM Nokta Başakşehir’in tek Master Franchise’ı olduğunu belirterek Başakşehir’de yeni bir yapılanma olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

Bu işin daha büyük babası aslında TAM Çözüm Merkezi. Arabuluculuk ile başlayan, alternatif hukuk sisteminin önemli bir parçası olmaya aday bir merkez.

Bu yılın başından itibaren tüm ticari davalar ihtilaflar zorunlu olarak arabulucuya gitmek durumunda. İşçi işveren ihtilafları yine arabulucuya gitmek zorunda. Yakın bir zamanda aile, tüketici, benzeri tüm ihtilaflar arabulucuya gitmek zorunda olacak.

Biz burada arabulucular için bir mekân hazırladık. İstanbul Kağıthane’de 1650 metrekare 30’a yakın içinde görüşme odalarının olduğu, çok ciddi çok önemli bir alan oluşsun istedik ve bunu gerçekleştirdik.

Turyap olarak bu mekanlarda gayrimenkule dönük bir ihtilaf var ise örnek, miras paylaşımı, boşanma sonrası mal paylaşımı, ortaklık sonlanması sonrası, bankaların ipoteği, hacizi paraya çevrilmesi gibi konulara katkı sağlamak adına bu organizasyonu şekillendirdik.

Küçük bir uydu versiyonu olarak adlandırdığımız TAM Noktalarda da arabulucular iş yapabilecekler. Buradaki arkadaşlarımızın marifetiyle sonuçlandırılan dosyalar paraya çevrilecek. diyerek sözlerini tamamladı.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.