Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yunanistan’da Korkutan Deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.44'de Rodos Adası'nın kuzey doğusu açıklarında 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

0

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.44’de Rodos Adası’nın kuzey doğusu açıklarında 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin İzmir ve Muğla başta olmak üzere Ege kıyılarında da hissedildiği öğrenildi.

Deniz yüzeyinin yaklaşık 6 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Muğla’nın Fethiye ilçesine 58 kilometre mesafede olduğu belirlendi. Depremin ardın yarım saat içerisinde 5 artçı sarsıntı meydana gelirken, ilk belirlemelere göre can ya da mal kaybı yaşanmadı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, an itibarıyla bölgede herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi. Civelek, Akdeniz’de oluşan depremin Muğla’nın Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris ilçelerinde de kısa süreli hissedildiğini ifade etti.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da ilçede hasar olmadığını fakat deprem sebebiyle kısa süreli panik yaşandığını belirtti. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ise, “Belirgin şekilde hissettik ama şu anda Dalaman’da bir sıkıntımız yok. Can ve mal kaybımız yok” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.