Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Tunç Soyer: “Yanan yerlerin bir metresi dahi imara açılmayacak!”

İzmir'de iki gün önce başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangınıyla mücadele sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer açıklamalarda bulundu.

0

İzmir’de de son zamanlarda meydana gelen yangınlar sonrasında küle dönen alanlar hakkında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Yanan yerlerin bir metrekaresi bile imara açılmayacak

İzmir’de meydana gelen yangınlar sonrasında büyük bir ağaçlandırma kampanyası başlatacaklarını ve ilk adımı da Büyükşehir Belediyesi’nin atacağını dile getiren Soyer,“Belediyemizde çalışan her personel adına bir fidan dikerek işe başlayacağız. Yaralarımızı sarmaya gayret edeceğiz. Yanan yerlerin bir metrekaresini bile imara açmayacağız. Söz konusu alanların ağaçlandırılması içinse halkımızın da katılacağı bir kampanya başlatmaya ve sorumluluk almaya hazırız. Tarım ve Orman Bakanlığı’na talebimizi iletip, onaylarını isteyeceğiz” dedi.

Tüm kuruluşlar canla başla çalışıyor

Yangın sonrasında yaşanan dehşeti bizzat yangının meydana geldiği yerelere giderek gördüğünü aktaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yangın haberini alır almaz önce Tırazlı, sonra Efemçukuru ve daha sonra da Urla ilçesindeki bölgelere gittim ve dehşeti gözlerimle gördüm. İtfaiyemizden Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne kadar tüm ekiplerimizi harekete geçirdik. Kimi arazözlerle su taşıdı kimi ise yangın söndürme çalışmalarına katılanlara kumanya takviyesi yaptı. İlgili tüm kamu kuruluşlarının birlikte hareket ederek canla başla çalıştığını gördüm. İlçe belediyelerimiz ellerinde hangi imkan varsa seferber etti. Büyük felaketler karşısında el ele, omuz omuza olmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha gördük. Bu büyük imece, işbirliği olmasaydı hasar çok daha büyük olacaktı. Umarım bugün içinde tüm ilçelerimizde yangını kontrol altına alacağız” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.