Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

T.A.M. Çözüm Merkezi 11 Eylül’de Basın Toplantısı ile Tanıtılacak

Gayrimenkul pazarlama devi Turyap çatısı altında kurulan Tahkim ve Arabuluculuk Çözüm Merkezi (T.A.M.), çok yakında hizmete giriyor. 11 Eylül 2019 tarihinde Dap Z Ofis'te bulunan merkez binasında basına tanıtılacak.

0 949

Gayrimenkul pazarlama devi Turyap çatısı altında kurulan Tahkim ve Arabuluculuk Çözüm Merkezi (T.A.M.), çok yakında hizmete giriyor. 11 Eylül 2019 tarihinde DAP Z Ofis’te bulunan merkez binasında basına tanıtılacak.

Anlaşmazlıklar 9 ila 90 gün içinde son bulacak

Gayrimenkul konusunda taraflar arasındaki anlaşmazlıkları mahkemeye gitmeden ortadan kaldırmayı amaçlayan Gayrimenkul Çözüm Merkezi, bu sayede tarafların uzun süren davalarda kaybolan zamanlarını ve gayrimenkul ’den doğan hakların kaybolmamasını amaçlayarak, bünyesinde bulunan uzmanlar sayesinde konuların 9 ila 90 gün arasında çözüme kavuşturulması öngörülüyor.

Uzun süren davalar iki tarafa da zarar veriyor

Gayrimenkul konusunda mirasçılar veya hissedarlar arasında çoğu zaman istenmeyen sonuçlar doğabiliyor. Bu uyuşmazlık konusu da iki taraf için uzun süren sancılı bir sürece dönüşebiliyor ki bunların arasında kira gelirlerinde yaşanan kayıplar, inşaat yatırımı gibi kayıplar tarafları maddi ve manevi olarak oldukça etkiliyor.

Sadece gayrimenkul konusu ile sınırlandırılmayan merkezde ayrıca, arabuluculuk sistemi ile ticari, ipotekli alacağın nakde çevrilmesi, işçi işveren uyuşmazlıkları, sözleşmelerden doğan hukuk uyuşmazlıklarında vakaların çözülmesi için gerek arabuluculara gerekse taraflara konforlu ve kullanımlarına özel bir ortam sunuluyor.

T.A.M. Çözüm Merkezi’nde neler olacak?

Temel çalışmanın ana başlıkları;

Arabuluculuk

Tahkim

Emlak alım satımı

Değerleme

Müzayede

Eğitim ve araştırma

T.A.M. Çözüm Merkezi Adres ve Telefonlar

www.tamcozummerkezi.org

Merkez Mah. Seçkin sok. DAP Z OFİS A Blok kat: 4 ,Kağıthane / İstanbul

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.