Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Samsun Bölge Raporu

Samsun satılık ve kiralık ev fiyatlarında son durumu sizler için araştırdık. Samsun’da konut fiyatları son 1 ayda yüzde 0,90 oranında artış gösterdi.

0

Samsun satılık ve kiralık ev fiyatlarında son durumu sizler için araştırdık. Samsun’da konut fiyatları son 1 ayda yüzde 0,90 oranında artış gösterdi. Samsun ilinde konutların metrekare fiyatları ortalama 1.702 TL’den başlıyor.

Samsun’da konutların amortisman süresi 20 yıl olarak hesaplanıyor.  Şehirde ortalama 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı en düşük 127 Bin 600 TL ile en yüksek 212 bin 700 TL arasında değişiyor.

Satılık konut fiyatları son 3 yılda yüzde 52 oranında artış gösterirken bu oran son 5 yılda yüzde 80 oranında artış gösterdi.

Samsun’da konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2019 itibarıyla konut için Samsun ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Çarşamba, Tekkeköy, Alaçam, Bafra, Vezirköprü olmuştur.

Samsun’da konut fiyatları en fazla düşen ilçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2019 itibarıyla konut için Samsun ilinde en fazla değer kaybeden ilçeler sırasıyla Atakum, İlkadım, 19 Mayıs, Yakakent, Kavak olmuştur.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.