Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Mersin Bölge Raporu

Emlak Haber Ajansı olarak Mersin satılık konut piyasasındaki son durumu sizler için araştırdık. Mersin'de satılık konutların fiyatları son 1 ayda yüzde bir oranında artmış durumda.

0

Emlak Haber Ajansı olarak Mersin satılık konut piyasasındaki son durumu sizler için araştırdık. Mersin’de satılık konutların fiyatları son 1 ayda yüzde bir oranında artmış durumda.

Mersin’de konutların ortalama metrekare fiyatlarına bakıldığında 1.540 TL olduğu görülüyor. Mersin’de konutların geri dönüş süresi yani amortisman süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor.  8 Kasım 2019 tarihi itibariyle Mersin’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 115 bin 500 TL ile 192 bin 500 TL arasında değişiyor.

Mersin’de satılık konutların 3 yıllık değer artışına göre yüzde 25,5 oranında artış gösterdi. Son 5 yıllık değer artışına bakıldığında yüzde 70 oranında artış yaşandı.

Mersin’de konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2019 itibarıyla konut için Mersin ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Anamur, Silifke, Tarsus, Mezitli, Gülnar olmuştur.

Mersin’de konut fiyatları en fazla düşen ilçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2019 itibarıyla konut için Mersin ilinde en fazla değer kaybeden ilçeler sırasıyla Akdeniz, Toroslar, Bozyazı, Erdemli, Çamlıyayla olmuştur.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.