Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Sahibinden habersiz satılık ev ilanları arttı!

İnternetten verilen satılık ev ilanları ve kelepir dükkân ilanları her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilirken internetten yapılan satışlarda dikkatli olunması için yeni uyarı yapıldı. 

0

İnternetten verilen satılık ev ilanları ve kelepir dükkân ilanları her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilirken internetten yapılan satışlarda dikkatli olunması için yeni uyarı yapıldı.

Sahibinden Habersiz Satılık Daire! 

Söz konusu olay İstanbul’da yaşandı. İstanbul’da yaşayan kişi internetten satılık emlak ilanları verilen sitede gezerken kendisine ait evin satışa çıkarıldığını gördü.

Emlakçı tarafından verilen ilanı gören genç adam evin kendisine ait olduğunu fark etti ve hemen müşteri gibi ilanı veren emlakçıyı aradı. Emlakçının kendisine evin müsait olduğunu ve istediği zaman görebileceğini söylemesi üzerine ikinci bir şok yaşadı.

Show Haber tarafından yapılan habere Emre Dündar Kartal Yunus Mahallesi’nde 267 bin lira ödeyerek 2+1 daire satın aldı. Emre Dündar internet sitesinde gezerken kendi tapulu evinin satışa çıkarıldığını gördü.

Emlakçının kendi evinini satışa çıkarması üzerine emlakçı arayan Emre Dündar emlakçının “sizinle alakası yok ben evi kendi tapu sahibi tarafından aldım” açıklaması ile bir kere daha şok oldu. Tapu sahibinin de kayınpederi olduğunu söyleyen Dündar emlakçının bir türlü kendi ilanını internetten kaldırmadığını söyledi.

Emlakçılar Müşteri Çekmek İçin Yapıyor! 

İddialara göre emlakçılar internetten sahte ucuz ev ilanları yayımlayarak ev arayan kişileri dükkanlarına çekiyor. Daha sonra ellerindeki başka evleri gösteriyor ve bu şekilde satış gerçekleştiriyor.

Yani emlakçılar durgun olan piyasada müşteri çekebilmek adına iddialara göre sahte ucuz ev ilanları yayımlıyor ve ev almak için arayışta olan kişileri emlak ofislerine çekerek daha fazla kişiye ulaşmaya çalışıyor.

Emlak365

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.