Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum:” TOKİ güzel işler yapmaya devam edecek”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi(TOKİ) tarafından yapılan konutlar hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi. 

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi(TOKİ) tarafından yapılan konutlar hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi.  TOKİ çok güzel işler yapıyor diyen Bakan Kurum devletin ülkeye ve vatandaşlara değer katan yeni projeler üretmeye devam edeceğini söyledi.

TOKİ’nin alt gelir grubu özel konut projelerine ek olarak eğitim kurumlarından spor salonlarına, hastanelerden camilere kadar farklı pek çok alanda üretime devam ettiğini belirten Bakan Kurum vatandaşın yaşam kalitesini yükseltecek yeni projeler üreteceklerinin müjdesini verdi.

67 ilde gerçekleşen 50 bin sosyal konut projesinin etaplar halinde yapılacağını söyleyen Bakan Kurum İstanbul’da kentsel dönüşüm sürecinde TOKİ, İller Bankası ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın beraber çalışacaklarını belirterek “5 yıllık süreçte 1,5 milyon konutun dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Heyelan Mağdurlarına Güvenli Konutlar İnşa Edilecek 

Türkiye geneli içinde kentsel dönüşüm projelerine değinen Bakan Kurum Ordu Aybastı’da yaşanan heyelan felaketine değinerek “Afete maruz alanla alakalı tespitlerin yapılmasına müteakip vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde konutların inşasına en kısa sürede başlamış olacağız. Acil alanlardan başlamak suretiyle kentsel dönüşüm sürecini hızlı bir şekilde yapacağız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.