Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum’dan Kentsel Dönüşüme Daire Çarpıcı Mesajlar

İstanbul kentsel dönüşüm çalışmalarına takıldığı yerlerden devam edebilecek mi? Kentsel dönüşüm mağdurlarını neler bekliyor? İşte en yetkili makamdan konuyla ilgili önemli açıklamalar

0 351

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüm çerçevesinde ilçeleri dolaşmaya devam ediyor. Son zamanların en etkili Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak anılmaya başlayan Murat Kurum, bugün Okmeydanı, Bahçelievler, Bağcılar, Sultangazi ilçelerinde yapacakları projeler hakkında şunları söyledi.

İşte Bakan Murat Kurum’un konuşmasından detaylar.

‘Yayınladığımız kentsel dönüşüm genelgesi ile artık hiçbir kentsel dönüşüm projesinde vatandaşımız mağdur olmayacak. Acilen dönüşmesi gerektiğini belirlediğimiz 1,5 milyon konutu yerinde ve gönüllük esası ile hızla dönüştüreceğiz.

Bahçelievler’de otopark sorunu bitecek

İstanbul Bahçelievler’de örnek bir kentsel dönüşüm başlatarak, ilçemizin sosyal donatı ve yeşil alanlarını arttıracak, otopark sorununu çözüme kavuşturacağız. İmar ile ilgili sorunları, vatandaşımızdan taraf olarak, hakkaniyetle çözüme kavuşturacağız.

Bağcılar ilçesinde 8 Bin 200 bağımsız bölüm dönüştürülecek

Bağcılar Belediyemizde gerçekleştirdiğimiz toplantıda ilçemizdeki çalışmaları istişare ettik. Bağcılar’da 10 farklı bölgede acilen dönüşmesi gereken 8 bin 200 bağımsız bölüm var. Belediyemiz ile iş birliği içinde, TOKİ Başkanlığımız eliyle inşallah bu ihtiyacı karşılayacağız.

En büyük millet bahçesi yapılacak

Yaklaşık 1 milyon 700 bin m²’lik alanda Bağcılar, Esenler ve Sultangazi ilçelerimizin sınırları içerisinde yer alacak, bölgenin en büyük millet bahçesini kuracağız. Dönüşüm çalışmalarımızı bölgedeki yoğunluğu azaltacak; park, kreş gibi donatıları genişletecek şekilde planlıyoruz.’

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.