Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum” Bölgede kentsel dönüşüme başlıyoruz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'da çöken binanın çevresinde bulunan riskli 8 binanın en kısa sürede yıkılacağını belirtirken, "Alanın tamamında kentsel dönüşüm yapacağız" dedi.

0

İlgili bakanlıkların gerekli soruşturmaları başlattığını açıklayan Bakan Kurum, “Kullanılan demirde dayanım noktasında eksiklikler var” dedi. Kurum açıklamasında, “Tüm milletimize buradan çağrı  yapmak istiyorum, riskli binaları varsa bunların tespitlerini yapsınlar. Devletimiz, Bakanlığımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde  gerekli her türlü desteği zaten yapıyor, yapmaya da devam edecek.” ifadelerine yer verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise 21 kişinin vefat ettiğini 14’ü yaralı 35 kişiye ulaşıldığını bildirdi.

KONTROLLÜ TAHLİYE

Öte yandan çöken binanın yanında bulunan ve boşaltılan Yunus Apartmanı’ndaki değerli eşyalar kontrollü bir şekilde tahliye ediliyor. İtfaiyenin merdiven araçlarıyla balkonlardan girilerek evdeki değerli eşyalar çıkartıldı. Yunus Aparmanı’nın yıkımı için geniş güvenlik önlemleri alınıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.