Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Maraş’ın 7 Yıldızlı İhtilaflarını TAM Çözüm Merkezi Çözecek

Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra gözler tekrar kısmi olarak açılan Kıbrıs'ın Maraş bölgesine çevrildi.

0

Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra gözler tekrar kısmi olarak açılan Kıbrıs’ın Maraş bölgesine çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı Ersin Tatar, bölgenin tamamen açılacağının sinyallerini verdi.

Turk Emlak Haber Ajansı haber kaynaklarının ulaştığı bilgiye göre, Kıbrıs’ın Maraş bölgesindeki gayrimenkullerden doğacak ihtilaflarında, Türkiye’nin köklü arabuluculuk merkezi TAM ÇÖZÜM MERKEZİ devreye girecek.

Dünyaca ünlü sahil şeridi ve 7 yıldızlı otelleri ile zamanında en gözde tatil lokasyonları arasındayken , savaş sonrası yerleşime kapatılan Maraş’ta mülk sahiplerinin kimler olduğu yavaş, yavaş gün yüzüne çıkıyor. Maraş’ın 46 yıllık kapalı olmasından kaynaklı zamanla binalarda oluşan hasarlar, yıkımlar terk edilömişlik tam bir hayalet şehri andırıyor.

Oteller Yabancı Şirketlerin

Büyük otellerin birçoğunun İngiltere’de bulunan şirkketlere ait olduğu biliniyor. Fakat tam bir envanter çalışmasından sonra kesinlik kazanacağı öngörürülüyor. Konut olarak kullanılan yapıların kimlere ait olduğu ve hukuksal boyutu araştırılıyor. Aradan geçen 46 yıllık süreçte hayatta olan ve vefat etmiş mirasçıların yakınları belirlendikten sonra bölgedeki durumun netleşeceğine kesin gözüyle bakılıyor

Türk Müteahhitler Maraş Bölgesini Kıskaca Aldı

Kıbrıs’ın en gözde bölgesinin tamamen yerleşime açılması ile tekrar eski günlere dönmesi bekleniyor.  Türk inşaat firmalarının da kıskacı arasında olan Maraş için şimdiden bölgeye talip olan markalı gayrimenkul üreticileri açıklamalarda bulundu.  Kıbrıs’ın imarı için şimdiden kolları sıvayan inşaat firmaları Maraş’ın yeniden inşası için hazır olduklarını bildirdi. Şimdiden Teknik Yapı, Sinpaş,gibi markalı konut üreticileri bölgeyi yakın markaja almış durumda.

Tam Çözüm Merkezi bu iş için biçilmiş kaftan

Turyap’ın 35 yıllık köklü geçmişi ve tecrübesi ile hayata geçirilen TAM Çözüm Merkezi, konusunda uzman yüzlerce arabulucu avukatı ve gayrimenkul uzmanıyla Kıbrıs Maraş’ın kanayan yarasına merhem olacak.  Şimdiden Tam Çözüm Merkezi ile irtibata geçmek isteyen Kıbrıs vatandaşları merkezi arayarak konuyla ilgili bilgi talep ediyorlar.

Maraş’ta envanteri çıkarılmaya başlayan gayrimenkullerin hak sahiplerinin kimler olduğu belirlendikten sonra yapılacak işlemlerin ardından olası anlaşmazlıklarda devreye girecek olan TAM Çözüm Merkezi tarafları bir araya getirerek mahkeme yoluna gitmeden uzlaştırmayı amaçlıyor.

Turk Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku