Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Mahmut Tuğsuz,”Eski binalarda mimari sorunlar var”

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuğsuz eski yapılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada özellikle, 20 yaş üstü binalarda çevre konusunda büyük eksikler olduğunu belirtti.

0 908

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuğsuz, eski yapılarla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı,

”Değişik coğrafi koşullar, değişik kültür çevreleri içinde, uzun zaman aralığında oluşan mimari kültürümüzün göçebe yaşamın etkileriyle şekillendiğini dile getiren Tuğsuz, “Özellikle 20 yaşını aşmış binalarda mühendislik konusunda tatminkar sonuçlar bulunurken gün ışığını değerlendirme, çevreye duyarlılık konularında büyük eksiklik olduğunu görüyoruz.

Günümüz teknolojisinin ulaştığı nokta esas alındığında artık çevresel sürdürülebilirlik bir külfet olmaktan çıkıp bir mecburiyet haline gelmiş durumda.

Biz de eski binalarda yaşanan bu mimari sorunları bertaraf etmek, sektörümüze ilham vermek için çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz.

Uluslararası derecelendirme sistemleri içerisinde dünyada en yaygın olarak kullanılan Leed Gold sertifikası da bunun bir yansımadır.

Leed Gold ile binalarımızın sürdürülebilir tasarım, inşaat ve işletme kriterlerine göre yapıldığını belgelemiş olacağız. Hepimiz dünyamızı bize kalan değil çocuklarımıza bırakacağımız miras olarak görmeli ve tüm adımlarımızı bu doğrultuda atmalıyız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.