Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kupon Arsa ve Kupon Daire Nedir?

Günlük hayatta emlak ilan sitelerinde dolaşırken karşımıza çıkan ‘Kupon Arsa’ terimini duymayan yoktur. Kupon arsa, kupon daire gibi kelimeler neyi ifade ediyor?

0 351

Günlük hayatta emlak ilan sitelerinde dolaşırken karşımıza çıkan ‘Kupon Arsa’ terimini duymayan yoktur. Kupon arsa, kupon daire gibi kelimeler neyi ifade ediyor?  Emlak Haber Ajansı olarak kupon arsa nedir? Kupon daire nedir? Bunların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Kupon arsa nedir?

Bilindiği gibi bazı taşınmazlar bulundukları bölgede diğer taşınmazlara daha uygun fiyatlara satılabiliyor. Kupon arsa denildiğinde, aynı bölgede yer alan arsalar içinde aynı özellikleri taşıyan daha uygun fiyatlı arsalar olarak tarif edilebilir. Kupon arsa aynı zamanda ‘Kelepir fiyat’ anlamına da gelmektedir.

Kupon Daire Nedir?

Kupon daire ile kupon arsa kavramları birbirlerine çok benzerdir. Yani genel olarak yine çok daha uygun fiyatlı daire anlamına gelir.

Ama bir yandan da başka tanımlar yapılabilir. Eğer ki bölge çok merkezi ise ve yatırım amacı ile bir daire alınacaksa bu daire de kupon daire olarak nitelendirilir.

Kupon dairelerin mükemmel özellikleri bulunur. Özellikle kupon dairenin iç dizaynı diğer pek çok konuttan çok daha iyi durumdadır.

Özel tasarımların sıklıkla yer aldığı daireler anlamına da gelmektedir. Kupon dairelerin içerisindeki malzemeler 1.sınıf olarak nitelendirilir.

Aynı zamanda son çıkan tüm trendler yine bu dairelerin içerisinde yer alır. Genel olarak site içerisinde bulunan konutlarda stüdyo daire olarak tanımlanma özelliği de söz konusudur. Metrekaresi küçük olsa da işlevi ve yatırım değeri hayli yüksektir.

Leave your vote

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.