Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kiptaş Silivri 4. Etap Başvuru 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ tarafından dar gelirlileri konut sahibi yapmak için hayata geçirilecek olan Kiptaş Silivri 4. etap projesinde başvuruları başladı. Kiptaş Silivri başvuruları internet üzerinden yapılacak.

0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, KİPTAŞ Silivri 3. Etap Kura Çekiliş Töreni’nde, açıkladığı Silivri 4. Etap konutları için başvuru dönemi başladı.

Türkiye’deki asgari ücret sınırını dikkate alarak, en asgari seviyede gelire sahip olan vatandaşların da konut alabileceği  KİPTAŞ Silivri 4. Etap yeni nesil belediyeciliğin örnek projeleri arasında yer alacak.

Başvuru döneminin 21 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği  KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için 120 ay vade  sağlanıyor. Sabit taksit imkanı sunulan KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutları 7 katlı 32 blok şeklinde yükseliyor.

Modern mimari ve çevre standardıyla inşa edilecek olan olan KİPTAŞ Silivri 4. Etap’ta ev sahibi olmayanlar öncelikli tutulacak.  Projede toplam 1396 adet konuta yer verilecek.

474 adet 2+1 açık mutfak, 702 adet 2+1 kapalı mutfak, 220 adet 3+1 kapalı mutfak konutun yer aldığı KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinde konutların yanı sıra cadde dükkanları da bulunacak.

Yüzde 40’ı yeşil alana ayrılan projede en düşük fiyat 228 bin TL olarak belirlendi. Projeden 46 bin TL peşinat ve 2 bin 200 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor.

Asgari ücretin altında ödeme planı oluşturulan KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için başvurular online olarak silivri4.kiptas.com.tr adresi üzerinden de kabul ediliyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap örnek ödeme planı şu şekilde:

kiptas-silivri.jpg

Başvuru nasıl yapılacak?

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için ön müracaat bedeli Garanti Bankası’nın tüm şubelerinden (masrafsız) KİPTAŞ hesabına yatırıldıktan sonra, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü’ne ön kayıt müracaatı yapılacak. Proje için ayrıca internet üzerinden de başvurular alınacak. KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinden konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, reşit olması, kendisi ve eşinin üzerine ev olmaması şartı aranacak. Ebeveynleriyle yaşayan vatandaşlar da projeye bireysel olarak başvuru yapabilecek. Başvuru şartları kapsamında 1 yıl İstanbul’da oturuyor olma şartı ve KİPTAŞ’tan daha önce ev almamış olma şartı da aranıyor.

Kimler Başvurabilir?

Silivri 4. Etap Konutları için başvuru koşulları.

Nasıl Başvuracağım?

Her bir başvuru türü için Ön Başvuru Bedeli: 500 TL’dir.
Başvurular 1-21 Haziran 2020 saat 17:00 arasında yapılacaktır.
Sitede yer alan formu doldurduktan sonra ön başvuru bedelini kredi kartı ile ödeyerek ön başvurunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

Katılım bedelini eft veya havale (internet bankacılığı/şube) ile ödemek isterseniz, formu doldurduktan sonra GARANTİ BBVA Bankası KİPTAŞ – SİLİVRİ 4 ETAP, TR08 0006 2001 6660 0006 2990 90 hesabına 72 saat içinde ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Eft/havale işleminde işlem ücreti alınmayacaktır.

Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına Referans Numarası ve TC Kimlik Numaranızı yazmanız zorunludur. 72 saat içinde ödeme gerçekleştirilmezse ön başvuru talebi iptal edilecektir.

 

Detaylar için;

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.