Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İzmir Bayraklı’da sit alanları imara açıldı!

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Bayraklı'daki bazı sit alanlarının statüsü değiştirilerek sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı olarak belirlendi.

0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) İzmir ili, Bayraklı ilçesi sınırları içerisinde yer alan 25. Grup Doğal Sit Alanlarını koruma statülerinin “Doğal Sit – Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit – Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı”  olarak tescil edilmesinin uygun olduğuna ilişkin İzmir 1 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun kararı,  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile onaylanıp Resmi Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu alanlardaki taşınmazların tapu kütüğünün beyanlar hanesinde var olan 1., 2. ve 3. Derece Doğal Sit şerhlerinin kaldırılıp yerine “Doğal Sit – Nitelikli Doğal Koruma Alanı” veya “Doğal Sit – Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” şerhlerinin konulacak.

Plan değişikliği 1 ay süreyle Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü’nde askıda kalacak.

bayraklida-sit-alanlari.png

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku