Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İnşaat sektöründe Ciro Yüzde 14 Azaldı

Türkiye'nin lokomotifi inşaat sektörü yabancıya satışlarda yüz güldürse de, genel ortalamada istediği seviyelere çıkabilmiş değil.

0 2.568

Türkiye’nin lokomotifi inşaat sektörü yabancıya satışlarda yüz güldürse de, genel ortalamada istediği seviyelere çıkabilmiş değil. Son olarak TÜİK tarafından açıklanan rakamlara bakıldığında inşaat sektörü ciro oranları giderek düşüyor.

Toplam ciro yüzde 14,9 arttı

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,9 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 0,7 azaldı.

Takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro yıllık değişim oranı, Nisan 2019

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro aylık değişim oranı, Nisan 2019

Sanayi sektöründe ciro yüzde 22,3 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22,3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 1,4 arttı.

İnşaat sektöründe ciro yüzde 14 azaldı

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 azaldı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 11,6 azaldı.

Ticaret sektöründe ciro %12,2 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %12,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre %0,7 azaldı.

Hizmet sektöründe ciro yüzde 23,9 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,9 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttı.

Ciro endeksleri ve değişim oranları, Nisan 2019

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.