Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İnşaat Sektöründe Ciro Endeksi Yüzde16,2 Oranında Artış Gösterdi

TÜİK tarafından bugün yapılan açıklamaya göre inşaat sektöründe ciro endeksi yüzde 16,2 oranında artış gösterdi

0

TÜİK tarafından bugün yapılan açıklamaya göre inşaat sektöründe ciro endeksi yüzde 16,2 oranında artış gösterdi

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,5 arttı.

Sanayi sektöründe ciro yüzde 25,8 arttı Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,3 arttı.

İnşaat sektöründe ciro yüzde 16,2 arttı Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 11,6 arttı. Ticaret sektöründe ciro yüzde 17 arttı Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,1 arttı. Hizmet sektöründe ciro yüzde 24,7 arttı Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,7 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 4,2 arttı.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.