Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Esnafa hibe ve kira desteği yürürlükte

0

Koronavirüs salgını nedeniyle getirilen esnafa hibe ve kira desteği düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre esnafa doğruda 3 ay boyunca 1.000 liralık hibe desteği verilecek. Hibe desteğinde 14 Aralık tarihi itibariyle esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olan vergide muaf esnaf ve sanatkârlar, faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Bakanlık tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlar faydalanacak.

Aynı tarih itibariyle Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Bakanlık tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren gerçek kişi tacirler de destekten faydalanacak.

Bu kişilere hibe desteği yanında kira desteği de sunulacak. Buna göre büyükşehirlerde bulunanlara 3 ay boyunca 750 lira, diğer illerde bulunanlara 500 lira kira desteği verilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku