Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Beyoğlu Bölge Raporu

Beyoğlu emlak piyasasında son durumu sizler için araştırdık. Beyoğlu ilçesinde konut fiyatları ne kadar? Kiralık daire fiyatlarında son durum ne? Beyoğlu nasıl bir ilçe? Detayla bu haberimizde

0

İstanbul’un en eski ilçelerinden olan Beyoğlu değer olarak da en değerli bölgeler arasında gösteriliyor. Her ne kadar eski yerleşim bölgesi olsa da konumu ve tarihi açısından İstanbul’un en önemli lokasyonu olarak ön plana çıkıyor.

Beyoğlu emlak piyasasına yakından bakacak olursak, satılık konut fiyatları son bir ayda yaklaşık olarak yüzde 0,59 oranında artış gösterdi. Emlak sektörünün en durgun dönemini yaşadığı bir dönemde az da olsa bir hareketlenme olduğu gözlemleniyor.

Beyoğlu ilçesinde konutların metrekare fiyatları ortalama 5 bin 500 TL’den başlıyor. İlçede satılık 100 metrekarelik bir dairenin satış fiyatı en düşük 389 bin 500 TL ile 648 bin 500 TL arasında satılıyor.

Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup yeni yapılmış bir dairede bu oranlar çok daha yukarılara tırmanıyor. Beyoğlu bilindiği üzere büyük bir bölümü çok eski yapılardan meydana geliyor. Kentsel dönüşümle birlikte yeni yapılan yapılarda ev fiyatları 2-3 kat artarak devam ediyor.

Beyoğlu ilçesinde konutların amortisman süresi, 14 ila 19 yıl arasında değişkenlik gösteriyor. Beyoğlu kiralık daireler de fiyatlar ise şu şekilde; 85 ile 100 metrekarelik daireler ortalama 2 bin 100 TL ile 3 bin 900 TL’ye arasında fiyatlarla kiracı bulabiliyor.

Beyoğlu ilçesi günümüzde, 45 mahalleden ve yaklaşık 225 bin yerleşik nüfustan oluşan bir yerleşim yeridir. İş, eğlence ve kültür merkezi olması nedeniyle bu ilçe sınırları içerisindeki gündüz ve gece nüfusu birkaç milyonu bulmakta

Bazılarına göre Beyoğlu, Karaköy’den Taksim’e kadar uzanan bölgedir. Bazılarına göre de Tünel Meydanı’ndan Taksim’e uzanan bölümden ibarettir.

Bugün İstanbul iline bağlı Beyoğlu ilçesi; Haliç’in kuzeyinde Kasımpaşa vadisinin batısıyla, Dolmabahçe (Gazhane) vadisi arasında kalan alanı kapsar, Şişli ve Beşiktaş ilçeleriyle sınırdaştır. Ancak halk arasında Beyoğlu adı, kentin önemli kültür, eğlence ve iş merkezlerinden olan ve Galatasaray’ı Taksim Meydanı’na bağlayan İstiklal caddesi ve çevresi için kullanılır.

Emlak Haber Ajansı

Beyoğlu - Satılık Konut Fiyatları m² / TL

Yaş Aralığı

Eğitim Durumu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.