Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yenilenen Bağdat Caddesi’nde Satılık ve Kiralık Bulunamıyor

Kentsel dönüşüm ile büyük ölçüde yenilenen İstanbul’un en gözde bölgelerinden olan Bağdat Caddesi’nde satılık ve kiralık daire bulunamıyor.

0

Kentsel dönüşüm ile büyük ölçüde yenilenen İstanbul’un en gözde bölgelerinden olan Bağdat Caddesi’nde satılık ve kiralık daire bulunamıyor. 2020 yılında daha fazla konutun yenilenmesi beklenirken, bölge kentsel dönüşümün en hızlı ilerlediği lokasyonlar arasında gösteriliyor.

Her ne kadar ada bazlı dönüşmese de, öncesinde de çoğu bölgeye göre daha elit ve düzenli bir bölge olması sebebiyle, yeniden yıkılıp yapılan binalar bölgenin çehresini ve değerini daha da artırmış durumda. 2 yıl öncesine kadar arz fazlası bulunan Bağdat Caddesi’nde şuan ev bulmak giderek zorlaşıyor.

Bağdat Caddesi Yeniden Zirveye Çıkıyor

Cadde’deki dükkanların yüzde 87’ye varan doluluk oranları da yeniden bölgenin yükselişe geçtiğini gösteriyor. Bağdat Caddesi civarında ortalama konut fiyatları 1 milyon 500 ile 3 milyon lira arasındayken, ortalama kira oranı ise 4 ile 6 bin lira arasında değişiyor.

Yabancıların bölgeye ilgisi artıyor.

Bağdat Caddesi İstanbul’un en değerli bölgeleri arasında en tepede olan lokasyonların başında geliyor. Yerli yabancı lüks markalara ev sahipliği yapan bölgeye yabancıların ilgisi üst düzeye ulaşmış durumda. Hal böyle olunca stok fazlası konutlarda hızla erimiş durumda.

 

İlhan ÇAMKARA / Emlak Haber Ajansı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.