Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yeni taksi zamlarıyla 3.Havalimanına gidiş ne kadar oldu?

İstanbul'da taksi ve minibüslere yapılan yüzde 25'lik zam halimanlarına taksi ile ulaşımı da vuracak gibi görünüyor.

0

İstanbul’da taksilere gelen yüzde 25’lik zammın ardından İstanbul Havalimanı’na taksiyle ulaşmanın da maliyeti arttı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ndeki (UKOME) toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul’da servis ücretlerine yüzde 13, minibüslere yüzde 20, taksilere ise 25 zam geldi. Havalimanı taksiyle ulaşımın bedeli de uçuşa geçti.

Taksilere yapılan yüzde 25’lik zammın ardından 3. Havalimanına ulaşıma da önemli bir zam gelmiş olacak. Yeni fiyat tarifesine göre eskiden 130 TL’ye gidilen Avcılar-İstanbul Havalimanı için artık 167 TL ödenecek.

Kadıköy’den 168 TL’ye alana gidip gelinebiliyordu. Şimdi bu ücret 210 TL’ye çıktı. Avcılar’dan İstanbul Havalimanına taksiyle gitmenin bedeli 130 liradan 162 liraya yükseldi.

Üsküdar’dan daha önce taksiyle 145 liraya gidilebilen İstanbul Havalimanına şimdi 181 liraya gidilebilecek. 147 liraya gidilen Bakırköy-İstanbul Havalimanı için 183 lira ödenecek. Sarıyer’den İstanbul Havalimanına taksiyle ulaşmanın maliyeti ise 112 liradan 140 liraya yükseldi. Fiyatlara otoyol ücretleri dahil değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.