Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yeni Doğu Ekspresi göreve başlıyor

Yeni Doğu Ekspresi nerelerden geçecek? donanım ve bilet fiyatları nasıl olacak?

0

Uzun zamandır beklenen müjdeli haber geldi. Yıllardır kullanılan Doğu Ekspresi ile aynı hattı kullanacak olan yeni tren projesinde detaylar açıklandı.

Emlak Haber Ajansı

Yerli ve yabancı bir çok yolcunun gözdesi olan, Doğu Ekspresi’nin yeni versiyonunda köklü değişikliklere gidildi. Buna göre yeni trende  sadece yataklı vagonlar bulunacak.  Eskisine göre çok daha konforlu ve modern olan yeni trenlerde bilet fiyatları daha pahalı olacak. Günde sadece bir sefer yapacak olan yeni tren, nostaljik yoldaşıyla aynı hattı paylaşacak.

Peki yenisi geldi eskiye zam yapılacak mı? sorusuna TCDD yetkilileri, ufak da olsa zam sinyallerini vermiş durumda. Fakat eğilim yılbaşına kadar zam yapmama yönünde.

TCDD’nin nostaljik treni Doğu Ekspresi, Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars hattında sefer yapıyor. Yaklaşık bin 30 kilometrelik yol, 24.5 saatte tamamlanıyor. Yolcular, hat boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşıyor. Anadolu’nun muhteşem doğa manzarasına tanık oluyor; yerel sofraların lezzetlerini tadıyor.

Bu trende, 4 kişilik koltuklu pulman vagon, yatak olabilen 4 kişilik örtülü kuşetli vagon, lavabo, buzdolabı ve masanın bulunduğu 2 kişilik yataklı vagonlar bulunuyor.

TCDD, her gün bir sefer koyuyor. Sefer sayısı, yoğun talebi karşılamıyor. Vatandaşlar, Doğu Ekspresi’ne bilet bulmak için birbirleriyle yarışıyor. Haftalar sonrasına bilet alabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.