Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yabancılar en çok hangi ilden konut aldı?

Yabancıların Türkiye'ye olan ilgisi her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de İstanbul ilgi odağında olmaya devam ediyor. 

0

Yabancıların Türkiye’ye olan ilgisi her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de İstanbul ilgi odağında olmaya devam ediyor.

Yabancılar En Çok Hangi İlden Konut Aldı?

Konu hakkında açıklama yapan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Diğer illerden örneğin Antalya’da 11 bin 307 parselde, Bursa 7 bin 18, Muğla’da 6 bin 386, İzmir’de 3 bin 944, Aydın’da 3 bin 901, Yalova’da 3 bin 607, Ankara’da 4 bin 424, Mersin’de 2 bin 32, Sakarya’da bin 952, Samsun bin 629, Kocaeli’de bin 198 ve Trabzon’da 949 parselde yabancılar hissedar” var diyerek mülkiyet sayısını açıkladı.

Yabancıya Konut Satışı Teşvik 

Yabancıya konut satışında verilen teşvikler her geçen gün artarken bu teşviklerin satış rakamını da yükselttiği belirtiliyor.

Özelmacıklı, açıklamasında “250 bin dolarlık gayrimenkul alımında Türk vatandaşlığı hakkı tanınması, satış vaadi sözleşmelerinin de bu kapsama dahil edilmesi, konut ve işyeri satışında KDV istisnaları hatta askeri yasak ve güvenlik alanların belirlenmesi sonrası tapu işlemlerinin hızlanması yabancılara satışı artırdı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.