Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Atasev Dereli: “İnsanlar izole yaşamı tercih ediyor”

Pandemi ile birlikte insanlar sosyalleşmekten kaçıyor mu? Yüksek katlı yapıların yerine bahçe katları mı tercih ediliyor? Turk Emlak Haber Ajansı tüm bu soruları sizler için araştırdı.

0

İstanbul’da salgınla birlikte insanların yaşam şekli de değişmeye başladı. Gelir seviyesi yüksek olan kesim daha çok müstakil villaları tercih ediyor.  Bir kısım beyaz yakalılar da az katlı sosyal temasın çok daha az olduğu bahçe katı evleri tercih etmeye başladı.

İstanbul’un gözde ilçeleri ve semtlerine bakıldığında oksijen deposu olan bölgelere talep her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle Avrupa Yakası için Sarıyer ilçesine bağlı semtlere ilgi oldukça fazla.

İnsanlar izole yaşamı tercih ediyor

Turyap Maslak 1453 Temsilciliği’nden Atasev Dereli, Sarıyer bölgesinden ev alacaklar için şu açıklamaları yaptı;

“İlçe bilindiği üzere İstanbul’un en gözde bölgelerinden birisi. İş merkezlerine ve önemli üniversite kampüslerine ev sahipliği yapan bir lokasyon. Pandemi ile birlikte bölgede ciddi bir hareketlenme var. Bizim bölgemizde site içinde bahçe katı olan evlere talep bir hayli fazla.

Atasev Dereli

Sarıyer’in diğer semtlerine ve bölgelerinden örnek vermek gerekirse, Zekeriyaköy, Mağden gibi bölgelerde şu an ciddi bir ilgi söz konusu. Üst gelir grubu dediğimiz kesim daha çok müstakil villaların bulunduğu bölgeleri tercih ediyor. Hem İstanbul içi olması hem de iş merkezlerine yakın olması bölgeyi cazip kılıyor. Daha az nüfuslu kişiler ise 1+1 veya stüdyo tarzı dediğimiz daireleri tercih etmekte. Bunlara da bakıldığında yine sosyal temasın olmadığı bahçe katları istediklerine şahit oluyoruz. İlçemizde müstakil yaşama olan talep fiyatları da hareketlendirmiş durumda. Örnek vermek gerekirse normal kirası 8 bin TL olan bir villa şu an 12-13 bin TL’ye kadar çıkmış durumda. Bu da bize gösteriyor ki, insanlar site içi dahi olsa sadece kendilerine özgü bir alanda aileleriyle birlikte izole şekilde yaşamak istedikleri sonucunu gösteriyor. Pandemi ile birlikte aileler hem kendisini hem de çocuklarını güvende tutmak için müstakil yaşama yöneliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku