Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Türkiye’de Her 100 Kişiden 12’si Gecekonduda Yaşıyor

Medya takibi konusunda otorite kabul edilen Ajans Pres gecekonduda yaşayan insanların toplam nüfustaki payını inceleyen bir araştırma yayımladı. 

0

Medya takibi konusunda otorite kabul edilen Ajans Pres gecekonduda yaşayan insanların toplam nüfustaki payını inceleyen bir araştırma yayımladı.

Gecekondu yaşamının nüfusla orantısını konu alan araştırma sonucuna göre Türkiye’de yaşayan nüfusun yüzde 12’si gecekonduda yaşıyor.

Güney Sudan Gecekondu Ülkesi Oldu 

Araştırma sonuçlarına göre dünyada en fazla gecekonduda yaşayan nüfus Güney Sudan’da yer aldı. Güney Sudan’da yaşayan her 100 kişiden 96 tanesi gecekonduda yaşıyor.

Gecekonduda yaşam oranı sıralamasında ikinci sırada Etiyopya yer aldı. Etiyopya’da gecekonduda yaşayan kişi oranı yüzde 74 olarak açıklandı. Kenya ise yüzde 56 oranı ile üçüncü sırada yer aldı.

En Az Gecekondu Olan Ülke Meksika Oldu 

ITS Medya ve Ajans Press tarafından gerçekleştirilen araştırma verilerine göre dünyada en az gecekondu olan ülke Meksika oldu. Meksika ve Mısır’da gecekonduda yaşayan nüfus oranı yüzde 11 olarak saptanırken Türkiye’de ise bu oran yüzde 12 olarak belirlendi.

Açıklanan verilere göre Türkiye’de 2018 yılında gecekondu ile ilgili olarak 6 bin 29 adet haber yazılı basında yer alırken imar barışı hakkında yapılan haber sayısı 13 bin 576 adet ve kentsel dönüşümde ise 47 bin 749 adet haber yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.