Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

TOKİ’den Denizli’ye 189 adet yeni konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde inşa edilecek 189 konutun ihalesi geçtiğimiz hafta yapıldı.

0

TOKİ tarafından Denizli’de yatay mimari olarak inşa edilecek 189 konut için çalışmalar başladı. 2 Mayıs’ta ihalesi yapılan projede evler, zemin + 4 kat olarak planlandı. Konutlar 93 adet 2 oda bir salon, 96 adet 3 oda 1 salon olarak inşa ediliyor.

Tüm yeni projelerinde yatay ve yerel mimari ile mahalle kültüründen ödün vermeden çalışmalarına devam eden TOKİ, ülke genelinde yürüttüğü tüm inşa faaliyetlerinde insan ve şehir ilişkisini gözeten bir yaklaşımı benimsiyor.

Şehir silueti, kültürel ve sosyal doku, bölge ekonomisi, coğrafya, çevre gibi, şehir ve insana dair her parametreyi titizlikle analiz ederek projelerini hazırlayan TOKİ, tüm nitelikleriyle milletin beklentilerini karşılayacak, yeni yaşam alanları oluşturuyor.

Denizli Babadağ projesi de TOKİ’nin yeni dönemde hayata geçirdiği mimari dokular ışığında tasarlandı. Projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, ahşap görünümlü cephe kaplamaları uygulanıyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.