Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

TOKİ para iadesi ne zaman yapılacak?

0

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından geçtiğimiz günlerde 100 bin sosyal konut projesi kapsamında; İstanbul’un Tuzla, Başakşehir ve Arnavutköy ilçeleri için kura çekimleri yapılmıştı. Süreci yakından takip eden vatandaşlar “TOKİ ödemeleri ne zaman?” sorusuna cevap arıyor. TOKİ ödemelerine dair tüm detaylar haberimizde… 

PARA İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK? 

Ev sahibi olabilmek için TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine başvuruda bulunan ve bu kapsamda kayıp parası yatıranlara para iadesi, kura çekiş tarihinden iki iş günü sonrası yapılacak. Başvuru sahipleri iadelerini Halkbank’tan alabilecek. 

SÖZLEŞME İMZALAMA SÜRECİ

Yapılan konut belirleme kurası sonucu konut almaya hak kazanan kişiler, İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ile kredi kullanım işlemleri yapılacaktır. Hak sahipleri daha sonra ilan edilecektir.

Nüfus Müdürlüğünden projenin bulunduğu il sınırları içerisinde en az bir yıldır 
ikamet ediyor olduğunu gösteren belge,

Hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla 6.000 TL, diğer iller için ise 5,500 TL olduğunu gösteren gelir belgesi, 

Gerekli görüldüğü takdirde istenilecek ek belgeler ve birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

TOKİ ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK? 

Sosyal konutlar hak sahiplerine; 

Satış fiyatının yüzde 10 kadarı peşin, kalan tutan tamamı aylık yüzde 0,49 oran ile 240 ay vade ile ödenecektir. Krediler Ziraat Bankası’ndan kullandırılacaktır. (Yüzde 10, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutardır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacaktır. 

Yeteri kadar talebin oluşmaması ya da bazı nedenlerden dolayı projenin iptal edilmesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku