Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

TOKİ 5 Bin TL peşinatla ev sahibi yapıyor!

TOKİ Ankara'da sınırlı sayıda projede çekilişsiz kurasız ev sahibi yapacak!

0

Toplu Konut İdaresi Ankaralılar için çok cazip bir kampanya başlattı. Alt gelir gurubuna yönelik kampanya detayları bu haberimizde.

 

Emlak Haber Ajansı

 

TOKİ alt gelir grubu konut projeleri ile ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Özellikle  konut fiyatlarının artış göstermeye devam ettiği Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük illerde yapılan satışlara yoğun ilgi olurken 50 bin sosyal konut için yapılan 640 bin başvuru da bunun ispatı olarak gösteriliyor.

TOKİ Ankara 2019 Konut Projeleri 

Kurum bir yandan 50 bin sosyal konut projesi için süreci devam ettirirken bir yandan da elde kalan konutlar için kurasız açık satış yöntemi ile yeni satış duyuruları yapmaya devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine girmesinin ardından konut satış kampanyalarında sosyal konut projelerine ağırlık veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Ankara’da elde kalan konutlar için ise kurasız açık satış yöntemiyle yeni satış ilanları yayımladı.

Proje kapsamında satışa sunulan 1472 adek konuttan elde kalan son 16 adet için başvurular 25 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlarken 28 Haziran 2019 tarihine kadar sürecek.

Fiyat Listeleri

TOKİ Ankara için belirlediği konut fiyatlarına göre en düşük konut fiyatı, 49 bin 735 lira ve en yüksek konut satış fiyatı ise 111 bin 194 lira

TOKİ’den ev almak isteyen vatandaşlar en düşük 5 bin 968 lira peşinat öderken en yüksek peşinat tutarı ise 13 bin 343 lira olarak belirlendi. TOKİ konut projesi kapsamında ev alan kişilerin en düşük aylık taksit tutarları 243 lira olurken en yüksek aylık taksit tutarı ise 543 lira olarak uygulanacak.

TOKİ’den nasıl ev alabilirsiniz?

TOKİ Ankara başvuruları Ziraat Bankası Ankara şubeleri üzerinden yapılacak.

TOKİ’den ev almak istiyorum diyen kişiler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubeleri üzerinden belirtilen peşinat tutarını ödeyerek TOKİ konut satış sözleşmesi imzalayacak.

Açık satış yöntemi ile konut satışları yapıldığı için projede kura çekilişi yapılmayacak ve başvuru önceliğine göre konut seçme hakkı ile konutların satışları tamamlanacak.

TOKİ konut başvuruları projelere göre Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden yapılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.