Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

TAM Çözüm Merkezi Açıldı

İstanbul’da Kağıthane’de hayata geçirilen Tam Çözüm Merkezi kapılarını açtı.

T.A.M. Çözüm Merkezi, avukatlar ve arabulucular ve aralarında anlaşmazlık bulunanların bir araya gelerek modern ve güvenlikli ortamlarda sorunlarına çözüm bulabilecekleri şık bir çalışma imkânı sunuyor.

Çağlayan Adliyesi’ne 2 km mesafede, merkezi bir konumda hayata geçirilen TAM ÇÖZÜM MERKEZİ, tarafları mahkemeye gitmeden önce bir araya getirerek sorun yaşadıkları konulara, arabulucular ve avukatlar eşliğinde çok daha kısa sürede çözüm bulmalarına olanak sağlayan ofisler sunuyor.

Projenin mimarı Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, T.A.M. Çözüm Merkezi ile ilgili düşüncelerini Emlak Haber Ajansına değerlendirdi.

Azmi Sarıbay, konuşmasına şu sözlerle başladı;

” Ben bir özdeyiş ile başlamak istiyorum. ‘Dünyada mekân ahirette iman’. Bu dünyadaki mekân için gayrimenkul diyebiliriz.

İnsanlar bu dünyada yaşarken yatırım için, ihtiyaç için gayrimenkul edinirler. En büyük sorun da burada başlıyor. Dünyadaki mekândan ahirete göç edildiğinde, geride kalan mülkler mirasçılar arasında paylaşım sorununa neden oluyor.

Burada uzlaşma sağlanamadığında mahkeme sürecinde 3 yılı 5 yılı aşan zaman ve maddiyat kayıpları yaşanıyor. Taraflar başlarda birbirine kırgınken sonunda düşman haline gelmekte. Daha sonra icradan yüzde 51 satış ve yüzde 52 satış derken, yapılan satışta bir kısmını zaten devlet almakta. Avukat masrafı, dosya masrafı derken paylaşılacak para da kalmamakta.

Bizde burada Turyap olarak bir aksiyon alarak boşanmada, ortaklığın sonlanmasında, ipoteğin paraya çevrilmesinde yaşanan sorunları aksayan yönleri tespit ederek, karlı, hızlı, barışçıl çözümler önerdik ve modeller oluşturduk. ” dedi.

9 gün içinde paylaşılacak malların tespiti yapılacak

Tam Çözüm Merkezi, anlaşmazlığa konu olan miras veya ortaklıktan doğan hakların neleri kapsadığını 9 gün içinde uzmanlar eşliğinde raporlayarak taraflara sunulması konusunda öncülük ediyor.

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, ‘bu örneklerin ne olduğu’ yönünde sorulan soruya şöyle cevap verdi;

“Biz önce paylaşılacak malın ne olduğunun 9 gün içinde değerlendirmesini yapalım diyoruz. Üç farklı değerlendirme şirketine bunların raporlarını hazırlatıyoruz. Devamında diyoruz ki bu gayrimenkuller dünyanın en iyisi olan biz Turyap tarafından açık artırma yoluyla satılacaktır. Biz bu işi çok başarılı yaptığımıza inanıyoruz. Bu işi yaparken hem internet hem salonları bir araya getirerek, bu iş modelinde tüm dünyayı da bu rekabete dahil ederek kısa sürede kırgınlığı barışa çevirerek katkı sağlıyoruz. “dedi.

T.A.M. Çözüm Merkezi tüm Türkiye geneline yayılacak

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, T.A.M. Çözüm Merkezi için hedeflerinin bütün Türkiye geneline yayılmak olduğunu, kısa zaman içinde merkezin logolarının ve ofislerinin her yerde görüleceğini belirterek şunları söyledi;

“Yakın bir zamanda Türkiye’nin her tarafında T.A.M. Çözüm Merkezi logolarını göreceksiniz. Yani biz arabuluculuk yapmıyoruz arabuluculara mekân hazırlıyoruz. İstanbul’dan sonra Bursa, İzmir, Gaziantep, Adana, Ankara gibi önemli illerde de çalışmalara yarı franchise iş modeliyle görüşmelere başladık. Hızlı bir şekilde bu illerde de faaliyete geçilecek. “diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.