Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Rus vekil: Parlamenterler, Ortodoksların yakında Ayasofya’yı ziyaret edebileceklerini umuyor

0

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da Sivil Toplumu Geliştirme, Toplumsal ve Dini Derneklerin Sorunları Komitesi Başkanı Gavrilov, Sputnik’e demecinde Parlamentolararası Ortodoks Meclisi’nin üyelerinin, inançlı Ortodoksların ‘en kısa zamanda’ Ayasofya’yı ziyaret edebileceklerini umduklarını ifade etti.

Gavrilov, geçen perşembe Parlamentolararası Ortodoks Meclisi’nin yapılan toplatışında yeniden başkan seçildi. Rus vekil, örgütün çalışmalarındaki öncelikler arasında, ’21. Yüzyılda insanlığın gelişim temeli olan inanç kurumlarının ve geleneksel ailenin korunmasının’ öne çıktığını söyledi.

Gavrilov, “Toplantıda Ortodoks uygarlığımızın anıtlarını koruma konusu gündeme getirildi. Türkiye’deki Ayasofya’dan bahsediyoruz, o insanlığın ortak mirasıdır. İnançlı Ortodoksların yakın gelecekte bu mabette ibadet edebileceklerini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku