Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Özel Çevre ve İmar Mahkemeleri Kurulacak!

İnşaat sektörü için yeni düzenlemeler geliyor. En dikkat maddelerin başında yapılacak yargı reformu ile Özel Çevre ve İmar Mahkemeleri'nin kurulması geliyor

0

Yapı Denetim Kanunu’nda yapılan yeni değişiklikler inşaat sektörü için yeni düzenlemeler getiriyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni yapılacak konutlarda bundan sonra engelliye uygun olmayan projelere iskan ve ruhsat verilmeyeceğini söyledi.

Özel Çevre ve İmar Mahkemeleri Kurulacak 

İnşaat sektörü için çok önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şunları söyledi: “Yargı reformuyla çok önemli bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte çevre ve imar konusunda uzman hakimlerin görev aldığı ihtisas mahkemeleri kuruluyor.

Bu mahkemelerle birlikte çevre ve imar konusunda çok daha hızlı ve yerinde kararlar alınacak. Böylelikle telafisi mümkün olmayan durumların da önüne geçmiş olacağız. Bu düzenlemeye katkıda bulunan Adalet Bakanımıza ve Bakanlık çalışanlarımıza da bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yapılan düzenleme büyük bir hassasiyete sahip olan önemli projeler ve bakanlığı ilgilendiren gelişmeleri yakından ilgilendiren davaların çok daha hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlandırılması sağlanacak.

Mamak Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlanacak! 

Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir hızla ilerlediği Mamak hakkında da açıklama yapan Bakan Kurum” Kentsel dönüşümle birlikte Mamak’ta birçok projemizi başlattık.

Yegâne amacımız, bu ülkenin evlatları daha güvenli, daha sağlıklı ve yatay mimariye uygun şehirlerde yaşasınlar istiyoruz. Dönüşüm projeleri kapsamında 4 tane riskli 2 tane de rezerv alan belirledik ve bu alanda çalışmalarımızı belediyemizle birlikte yürütüyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.