Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Oprah Winfrey’in 14 Milyon Dolarlık Yeni Evi

Oprah Winfrey, Telluride Dağları'nda 3 dönümlük bir arazi üzerine oturan bu inanılmaz yüksek teknoloji ürünü “treehouse” için 14 milyon dolar ödedi. Oprah'ın evinin sahip olduğu ilginç özelliklere bir göz atın

0

Oprah Winfrey, yeni evini ilginç kılan özellikleri saymakla bitmiyor. Ünlü yıldız evini en son teknolojiye göre dizayn ettirmiş. Öyle ki, bu eve girmek neredeyse imkansıza yakın.

Tabi hırsız için imkansız diye bir olayın olmadığını aşağı yukarı hepimiz biliyoruz.  Peki bu evi özel kılan başlıca konular ne? Emlak Haber Ajansı sizler için araştırdı.

Baştan söyleyelim evin her tarafı harekete duyarlı sensörlerle çevrili. Yılın 8 ayı karlı olan bu evde arabalar için ısıtmalı yollar yapılmış.

 Bu oldukça sıra dışı geldi mi? Birde devamını okuyun. Akıllı evleri hepimiz duyduk, gördük. Fakat bu çok akıllı! Dünyanın her tarafından yönetilebilen bu evde ekstra hiçbir yardımcıya gerek duyulmuyor.

Telluride havaalanı da dahil olmak üzere kameralar evin içinde ve dışında her şeyi izlemek için konumlandırılmış. Yılın 8 ayı kar alabilen bir alanda, eve giderken uçakların hala kalkıp kalkmadığını ve inip inmediğini görebiliyorsunuz.

Evin ilginç özelliklerinden birisi de salonun bir anda tiyatro sahnesine dönüşüyor olması. Bir tuşa basarak tüm odaların camlarını karartarak gündüzü geceye çevirebiliyorsunuz.  Duvarda duran dekoratif kaya bir anda açılarak içinden dev bir ekran çıkabiliyor. Evinizde değilken yaşayan bitkiler ve çiçekleri otomatik sulama sistemiyle hayatta tutmaya devam edebileceksiniz.

Ayrıca renk değiştiren 150 bin dolarlık fiber optik cam köprü de evin oldukça sıra dışı olduğunu kanıtlıyor. Bu köprüden ofis ve yatak odalarına ulaşım sağlanıyor. Suyu soğutmayan 70 bin dolarlık küveti de unutmamak gerek.

Fin saunalı Spa, banyoda uzun vakit geçirmek için her şey düşünülmüş. Öyle ki, banyonun her tarafı cam duvarlarla çevrili bu sayede orman manzarası eşliğinde farklı hayallere dalabiliyorsunuz.

56 metre uzunluğunda Colarado tarzı şarap mahzeni de dikkat çekiyor. Şarapları doldurmak için ayrıca antika ahşap bir araba bile düşünülmüş.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.