Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Nedir bu kentsel dönüşüm kredisi? Kimler faydalanabiliyor

Türkiye'de kentsel dönüşüm yılı ilan edildikten sonra hayatımıza giren kentsel dönüşüm kredisi nedir? Kimler bu krediden faydalanabilir? Tüm bu soruların yanıtını bu haberimizde bulabilirsiniz.

0

Kentsel dönüşüm kredisi terimini son yıllarda duymayan kalmamıştır. Peki, nedir bu kentsel dönüşüm kredisi. Emlak Haber Ajansı olarak bu konuyu sizler için araştırdık.

Kentsel dönüşüm kredisi nedir?

Kentsel dönüşüm kredisi yaşadığınız binanın yıkılıp yeniden inşa edilmesi için bankaların sunduğu bir kredi türü olarak adlandırılıyor. Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamında sunulan kentsel dönüşüm kredisi afet riski altındaki riskli yapılar için veriliyor.

Kentsel dönüşüm kredisini nasıl alabilirim?

Kentsel dönüşüm kredisin afet riski altındaki riskli yapılar için veriliyor. Bunun saptanabilmesi için yapının riskli alanda yer alması ya da riskli yapı olduğunun raporlarla tespit edilmiş olması gerekiyor. Bu kredi ürününden riski yapıda en az 1 yıldır oturan kiracılar ve riskli konut sahibi olup farklı bir konut almak isteyenler faydalanabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.