Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum Sakarya’da Önemli Açıklamalar Yaptı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya'da önemli açıklamalar yaptı. Doğal afetler konusuna değinen Bakan Kurum konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya’da önemli açıklamalar yaptı. Doğal afetler konusuna değinen Bakan Kurum konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.Karasu ve Kocaali ilçelerimizde sel sebebiyle tüm Sakarya’mız da tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bugün hem Sakarya 2023 ile ilişkin hem de geleceğine ilişkin kararları almak seldeki vatandaşlarımızın yaralarını hızlı bir şekilde sarmak amacıyla ilimize ziyarette bulunduk.

Sakarya’mız zaten doğal güzellikleriyle ipek yolu güzergahı üzerinde bulunması sebebiyle dönemlere tanıklık etmiş olması sebebiyle bizim en önemli illerimiz arasındadır.

Sakarya mücadele şehridir doğal güzelliklerin şehridir. Biz de geleceğin şehirleri güçlü şeyleri kapsamında Sakarya’mızı bulunduğu konumdan daha yukarıya çekmek amacıyla çevre ve şehircilik alanında tüm iş ve işlemleri yapmak görüşmek üzere buraya geldik ve bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde ziyarette bulunduk. diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Selda Gölü Koruma Altında

“Salda Gölü ile alakalı, özel çevre koruma bölgesi ilan ettik 295 kilometrekare alanı. Gölün kıyı kenar çizgisi içerisinde, 500-600 metrelik bantta hiçbir şekilde yapılaşma yapmayacağız.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Salda Gölü ile alakalı, özel çevre koruma bölgesi ilan ettik 295 kilometrekare alanı. Gölün kıyı kenar çizgisi içerisinde, 500-600 metrelik bantta hiçbir şekilde yapılaşma yapmayacağız, yapılmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Kurum, “Hem Ayder Yaylası’nı hem Uzungöl’ü koruyacak, oradaki kaçak yapılaşmanın önüne geçecek, kaçak yapılaşmaların yıkılması ve oradaki doğanın korunması amacıyla da projeler geliştiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar Ayder’imizde bu uygulamaya fiilen başlamış olacağız. İnşallah 2020’de de Uzungöl’ümüzde başlayacağız. Ülkemizde korunması gereken ne kadar alan varsa o alanları ilk önce koruma altına alacağız ve akabinde de ihya edilmesi gereken alanları da ihya ederek vatandaşlarımıza sunmak amacıyla bu projeleri geliştiriyor olacağız.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.