Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum Karadeniz Turunda Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize’de Rize Valisi ve Belediye Başkanları ile il değerlendirme toplantısı düzenledi.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize’de Rize Valisi ve Belediye Başkanları ile il değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda, Karadeniz İklim Değişikliği Eylem Planı kapsamında atılacak adımlar ve kentsel dönüşüm çalışmaları ele alındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şunları söyledi: ‘’Rize’de Vali ve Belediye Başkanları ile gerçekleştirilen il değerlendirme toplantısında, Karadeniz İklim Değişikliği Eylem Planımız kapsamında şehrimizde atılacak adımları, kentsel ve sanayi alanlarının dönüşüm çalışmalarını istişare ettik.’’ Diyerek sözlerini tamamlayan Bakan Kurum ve beraberindeki heyet bölgeden ayrılarak Trabzon’a hareket etti.

Murat Kurum Trabzon Uzungöl’de

Bakan Murat Kurum, Trabzon Uzungöl’de inceleme yaparak, bölgede tespit edilen 118 kaçak yapının yıkılacağını ve çevre düzenlemesi çalışmalarında il ve ilçe belediyesine gerekli tüm desteğin verileceğini belirtti.

Bakan Kurum bölge hakkında şunları söyledi: ‘’Uzungöl’de, bölgenin doğal güzelliklerini ön plana çıkaracak çevre düzenlemesi yapacağız. Turist yoğunluğu olan yayladaki trafik sorununu, bölgeye yapacağımız iki otopark ile çözüme kavuşturacağız. Buradaki millet bahçemiz de Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden biri olacak.

Trabzon Uzungöl’ün doğal güzelliklerinin korunması için atılacak adımları belirledik. Uzungöl’deki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı vatandaşlarımız ile el birliği içerisinde yürüteceğiz ve imar barışına dahil olmadığını tespit ettiğimiz 118 yapının yıkımını gerçekleştireceğiz.’’ dedi

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.