Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Murat Kurum, 11. Büyükelçiler Konferansında Önemli Açıklamalar Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da düzenlenen ‘Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi’ temasıyla düzenlenen 11’inci Büyükelçiler Konferansına katıldı.

0 899

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da düzenlenen ‘Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi’ temasıyla düzenlenen 11’inci Büyükelçiler Konferansına katıldı.

Konferansta özel bir konuşma yapan Bakan Kurum Türkiye’nin önemli gündem maddeleri arasında yer alan Salda Gölü hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Salda Gölü’nün Doğal Güzelliği Ortaya Çıkarılacak! 

Son dönemde sürekli olarak yapılaşmaya açılacağı iddiaları ile gündemde kalmaya devam eden Salda Gölü hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum “Bununla alakalı Millet Bahçesi projemizi de o alanda gerçekleştireceğiz ki Salda Gölü kenarında, kıyı-kenar çizgisi içerisinde yapılaşmaya müsaade etmeyecek, doğal güzellikleri orada ön plana çıkaracak projeyi yapacağız” diyerek iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Bakan Murat Kurum, toplantıda ayrıca şunları söyledi;

‘’Dışişleri Bakanlığımızın ‘’Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi’’ temasıyla düzenlediği 11. Büyükelçiler Konferansı’nda dünyanın dört bir köşesinde ülkemizi başarıyla temsil eden büyükelçilerimize çevre ve şehircilik faaliyetlerimiz ile 2023 vizyonumuzu anlattık.

11. Büyükelçiler Konferansı’nın ülkemizin uluslararası alanda siyasi, ekonomik ve sosyal ilişkilerinin güçlendirilmesinde faydalı olmasını temenni ediyor, kıymetli organizasyon için Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve Dışişleri Bakanlığı’mıza şükranlarımı sunuyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı

Emlak Haber ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.