Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Muğla Satılık Ev Fiyatları

Muğla satılık ev fiyatları başlıklı haberimizde Muğla satılık konut fiyatlarındaki son durumu öğrenebilirsiniz. Emlak Haber Ajansı bölge raporları bölümünden güncel analizleri takip edebilirsiniz.

0

Muğla satılık ev fiyatları ve en uygun kiralık ev fiyatlarını sizler için araştırdık. Turizm cenneti Muğla yaz sezonuyla tarihinin en yoğun günlerini yaşıyor. 2019 yılı emlak sektörü açısından iyi olmasa da yazlık evi olanlar için oldukça kazançlı bir dönem olarak kayıtlara girmiş durumda.

Muğla satılık ev fiyatları 2019 yılı temmuz ayının son günleri itibarıyla oldukça hareketli. Peki bu hareketlilik satılık fiyatlarına yansıyor mu? Gelin hep birlikte bakalım.

Muğla ilinde son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları yüzde 1,94 değer kaybetti.  120 metrekarelik bir konutun ortalama amortisman 21 ila 25 Yıl olarak hesaplanıyor.

Muğla’da 100 metrekarelik satılık bir daire ortalama 231 Bin TL ile 386 Bin TL arasında

Muğla’da satılık konutların metrekare fiyatları ortalama 3 bin 100 TL ile 4 bin 500 TL’den başlarken bu fiyatlar konumu ve daire tipine göre yükseliş kaydediyor. Muğla şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 231 bin 881 TL ile 435 bin 500 TL arasında değişiyor.

Muğla’nın en pahalı konutları

Yıllık ortalamalara bakıldığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla konut için Muğla ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Seydikemer, Fethiye, Marmaris, Ula, Dalaman olmuştur.

Muğla’da Konut Fiyatları En Fazla Düşen İlçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla konut için Muğla ilinde en fazla değer kaybeden ilçeler sırasıyla Yatağan, Köyceğiz, Datça, Milas, Menteşe olmuştur.

Muğla’da En Hızlı Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Temmuz 2019 sonu itibarıyla Muğla ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Dalaman, Marmaris, Menteşe, Ortaca, Ula olmuştur.

Muğla’da En Geç Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla Muğla ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Seydikemer, Datça, Köyceğiz, Yatağan, Bodrum olmuştur.

Muğla Nerededir?

Ege Bölgesi ve küçük bir kısmıyla da Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Muğla, Türkiye’nin güneybatısında yer alır. Ege ve Akdeniz denizlerine kıyısı olan şehir, Aydın, Burdur, Denizli ve Antalya illeriyle komşudur. Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahip olan Muğla, dağlarının adını verdiği Menteşe Bölümü’nde bulunmakta.

 

Emlak Haber Ajans

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.