Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Metroya yakın konutlar nasıl bulunur?

Emlak sektöründe satılık daire seçeneklerini gözden geçirenler için dikkate alınması gereken çok farklı unsurlar bulunuyor. Özellikle büyük şehirlerde ev sahibi olmak isteyenler için bu unsurların sayısı artıyor.

0

Günümüzde yapı sektöründe sağlanan gelişmeler sayesinde, evler teknoloji ile donatılarak çok daha kullanışlı hale getiriliyor.

Bu özellikler ile birlikte ev ya da sitelerde bulunan imkanlar dolayısıyla fiyatlarda çok büyük değişiklikler olabiliyor. Evlerin değerlerini etkileyen unsurların en önemlileri olarak ulaşım imkanları gösteriliyor.

Büyük şehirlerde bu konuya çok daha fazla önem verilirken, tüm yaşam alanlarında evler için ulaşım kolaylığı önem taşıyor.

Gitmek istenen bir yere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaşım sağlamak için emlak sektörü ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda ulaşım ön planda tutuluyor.

Konumun ve ulaşımın bu denli önemli olması ile birlikte satılık daire seçenekleri için dikkate alınan en önemli unsurlar arasında, toplu ulaşıma yakınlık bulunuyor.

Toplu ulaşımda öne çıkan konu, metroya yakınlık oluyor. Metro sistemi, ulaşım noktasında en kolay seçenek olarak görülüyor.

Yer altında bulunması sayesinde trafik problemi ile muhatap olmayan metro, ulaşım noktasında en hızlı çözümü sağlıyor. Gecikmesiz bir şekilde bir yerden başka bir yere gitmek isteyenler için en iyi araç olarak görülüyor.

Sabah işe giderken ya da akşam iş dönüşünde yolun ne kadar süreceği ile ilgili soruları ortadan kaldırıyor. Bu kolaylığı dolayısıyla satılık daire seçenekleri ile ilgili değerlendirme yaparken metro hattına yakın yerler öne çıkıyor.

Metroya yakın daire seçenekleri, hem satılık hem de kiralık olarak diğer daire seçeneklerine göre daha yüksek değerler ile sunuluyor.

İstanbul Avrupa Yakası Metroya Yakın Satılık Daire Seçenekleri

Ülkemizde satılık daire seçenekleri için metroya yakınlık özellikle İstanbul ve Ankara’da ilk sıralarda yer alıyor.

Bu şehirlerde, ülkemiz genelinde trafik yoğunluğu sebebi ile ulaşım noktasında sorunlar yaşanıyor.

Özellikle günün belli saatlerinde ulaşım, bu şehirler için sorun olabiliyor. Bunun içinde bu şehirlerde toplu ulaşım, özellikle metro ile yapılıyor.

Ülkemizin en geniş metro hattı, İstanbul’da bulunuyor. İstanbul içerisinde günümüzde kullanılan altı farklı metro hattı yer alıyor.

Bu hatlardan ilki, Yenikapı’dan başlayarak Atatürk Havaalanı’na kadar uzanıyor. Bu hat, Fatih ilçesinden başlayarak Bakırköy ilçesinde havaalanına kadar uzanıyor.

Bu hattın bir kısmından sonra ayrılan diğer bir hat ise Bağcılar’a kadar devam ediyor. Bu hattın devamında yer alan hat ile Başakşehir’e ulaşılıyor. İstanbul’un yoğun alanlarına ulaşan bir diğer metro hattı, Sarıyer’e kadar uzanıyor. Bu hat üzerinde Taksim, Şişli ve Levent gibi önemli duraklar bulunuyor.

İstanbul Anadolu Yakası İçin Metroya Yakın Satılık Daire Seçenekleri

İstanbul Anadolu yakası ve Ankara için metroya yakın satılık daire alternatifleri de yer alıyor. Anadolu yakasında ise metroda iki önemli hat bulunuyor.

Bu hatların ilki, Kadıköy’den başlayarak Pendik’e kadar uzanıyor. Genel olarak D-100 Karayolu boyunca devam eden bu hat, emlak seçeneklerini daha değerli hale getiriyor.

Diğer hat ise Üsküdar’dan başlayarak Ümraniye’ye kadar devam ediyor. Bu hatlara bağlantı sağlayan bazı küçük hatlarda kullanılıyor. İstanbul için bu hatlara yürüme mesafesinde olan emlak seçenekleri diğerlerine göre daha değerli görülüyor.

Ankara Metroya Yakın Satılık Daire Seçenekleri

Ankara metro hatları, Emek semtinden başlayarak Dikimevi’ne kadar devam ediyor. İkinci hat olarak Kızılay’dan başlayarak Batıkent’e kadar devam eden hat bulunuyor.

Bu hattın devamında bulunan hat ile Sincan Organize Sanayi Bölgesine kadar ulaşılabiliyor. Bu hatların devamı niteliğinde olan Keçiören ve Koru hattı ise ağırlıklı olarak konut alanlarından geçiyor. Bu hatların çevresinde ulaşım noktasında rahatlık yaşandığı için emlak fiyatları daha yüksek olarak sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.