Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Lüks yüzünü hiç bu kadar doğaya dönmemişti

Karmaşadan uzak, ışıktan ilham alan seçimleriyle; MetroLife

0

Sancaktepe’nin merkezi noktasında konumlanan Metrolife, örnek dairesiyle büyülü dünyasına çağırıyor. Karmaşadan uzak, ışıktan, müzikten ve ritimden ilham alan, özenli seçimlerle ayrışan örnek daire lüksün tanımını değiştiriyor.

Sancaktepe’nin yenilikçi projesi Metrolife’ın her detayı özenle oluşturulan örnek dairesi farklı malzeme seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Açık soft tonların rahatlatıcı ruhuna bürünen örnek dairede zeminde kullanılan doğal taş görünümlü seramik seçimi ve banyo dolapları kapaklardaki açık renk lake tonları ile modern bir tarz oluşturulmuş. Evde yakalanan sofistike tonlar mutfağa taşınarak daha beyaz bir renk seçeneği ile yakalanan minimalist çizgi, zemindeki doğal dokuyla bütünlük sağlamış.

Tüm seçimlerde nitelik, renk ve formu ile dikkat çekici tasarımsal öğelerle kombinasyon yapılarak dairenin tüm algısında trendlerden bağımsız evin tarzına özel karmaşadan uzak lüks ürünlere yer verilmiş. Yaratılan özenli seçimlerle lüksün en ferah – fresh ruhu yakalanmış.

Bireylerin kendini özel hissetmeleri ve tüm ihtiyaçlarını evde karşılayabilmeleri için sağlanmaya çalışılan şıklık en yalın ve dingin formuyla karşımıza çıkmakta.

Tümünde benzer açık renkler evi sararken tonlarda farklılıklara gidilerek desen uyumu ve bütünlüğü gözetilmiştir. Aydınlatmalar evin genel ruhunu ve enerjisini öne çıkarttığı için tavandan aydınlatmalar dışında özel ayarlı rahatsız etmeyecek ama eve aydınlık katacak ray spotlar ve duvardan aplikler de eklenmiş.

Detaylarla bütünleşen incelikli seçimler

Salonda yalın, pastel gümüş mavi tonların kullanıldığı duvar rengi ile TV arkasında Antik House seramik duvar kaplamaları ile modern çizgilerin yorumlarını içerir tasarım tercih edilmiş. Zeminde kullanılan doğal mermer görünümlü seramik üzerine şeffaf cam metal ayaklı geniş bir sehpa önerilmiş.

Salondaki diğer şık, baskın ve bir o kadarda fonksiyonel geniş özel üretim sedir L kanepe dikkat çekmektedir. Gerçek deri minder dikim detayı ile oturma grubuna ayrı bir estetik katılmış. Salon ile mutfak arasında gerektiğinde 8 kişinin kullanabileceği füme cam yemek masası dizayn edilmiş.

Salonda aydınlatma armatür seçeneklerinin tavan rengi ile aynı kullanılan ray spotlu teknik aydınlatmanın daha yalın kalması ve duvardan çıkan özel üretim apliğin, huzurlu bir ortamın yaratılıp ışığın noktasal dağılımında etkin rol üstlenmiş.

Açık mutfak – salon ilişkisi 8 kişilik yemek masası ile mekansal ayrım oluştururken yaşam alanının daha geniş ve fonksiyonel algılanmasında etkili olmuş. Mutfak dolaplarında cam etkisi yaratmak için parlak beyaz seçilmiş.

Yatak odasına giriş ile beraber evdeki açık renklerin oluşturduğu soft havadan uzaklaşılarak antrasit-siyah-ağaç kabuk rengi tonların hakim olduğu rahat ve fonksiyonel bir kullanım alanı oluşturulmuştur. Giysi bölümü dolap kapakları iç mekanı geniş görebileceğimiz nitelikte şeffaf cam kapaklı olarak tasarlanmış.

Yatak başında kullanılan özel baskı duvar kağıdı, özel olarak bastırılarak ağaç kütüğünün yaydığı oksijeni soluyacağımızdaki huzuru yakalamak için tercih edilmiş. Komodinler açık raflı olarak düşünülürken üzerine konan şeffaf özel üretim cam kutular fonksiyonel kullanıma uygun olarak önerilmiş.

12 yaşındaki erkek çocuklarının dünyaları gözetilerek tasarlanan çocuk odası, çalışma-dinlenme-uyuma-kitap okuma ve oyun oynama fonksiyonlarını karşılayabileceği alanlardan oluşturulmuş. Ham ağaç ve sarı renkte kaplamalar tercih edilirken, yatak başında kara tahta ile ışıklı dünya baskılı pleksi özel imalat aydınlatma ile mekan içinde enerjik bir etki oluşturması hedeflenmiş. Seçilen aksesuarlar daha çok uzay temalı olup çocukların hayal dünyalarına çağrışımda bulunmak hedeflenmiş.

5 yaşındaki bir kız çocuğunun dünyasından hareketle tasarlanan oda ağaç kütüğünü duvar dekorasyonu ve raflı çözüm olarak düşünülmüş bu sayede çalışma-oyun ve giyinme alanları net olarak birbirinden ayrılmış. Odanın ve projenin genel konsepti duvar kağıdı olarak da mekanın bütününe yansıtılarak, orman içerisinde oksijeni bol ve kuş seslerinin hissedildiği ruhu yaymak için seçilmiş. Tavanda ise asimetrik olarak asılmış kuş kafesi görselliğinde beyaz organik formda olan özel imalat bir aydınlatma kullanılmış.

Sinpaş Metrolife Proje Künyesi

Toplam Arsa Alanı: 19.000 m2

Konum: Sancaktepe/ İstanbul

Teslim Tarihi: Aralık 2020

Konut Sayısı: 554

Metrekare Aralığı: 59-268

Konut Tipleri: 1+1, 2+1, 3+1, 4+1

Web sitesi: www.sinpasmetrolife.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.