Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Küçükçekmece Bölge Raporu

Küçükçekmece satılık ve kiralık konut fiyatlarında son durum ne? Deprem bölge halkında tedirginlik yarattı mı? Tüm bu soruları sizler için araştırdık.

0 533

Emlak Haber Ajansı olarak İstanbul’un Avrupa yakasındaki Küçükçekmece ilçesinde satılık ve kiralık konut fiyatlarını sizler için araştırdık. İstanbul’da yaşanan 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında sahil kesimindeki vatandaşların deprem yönetmeliğine uygun yeni konutları tercih ettiklerini görüyoruz.

Küçükçekmece satılık konut fiyatları

Küçükçekmece satılık konut fiyatları son 1 ayda yüzde 1,66 oranında azalış gösterdi.  Küçükçekmece ilçesinde konutların ortalama metrekare fiyatları 3 Bin 827 TL olurken konutların amortisman süreleri 17 yıl olarak hesaplanıyor. 2019 ekim ayı itibariyle satılık konutların fiyatları ortalama 100 metrekarelik bir daire için 287 bin TL ile 478 bin 500 TL arasında değişiyor.

Küçükçekmece ilçesinde son 3 yıllık satış oranlarına bakıldığında yüzde 42 oranında bir artış olduğu gözlemleniyor. Bölgede son 5 yıllık değişim oranı ise yüzde 132 seviyelerinde olduğu görülüyor. Bu demek oluyor ki, konut sektöründeki durgunluk diğer tüm ilçelerde olduğu gibi Küçükçekmece ilçesini de etkilemiş olduğu anlaşılıyor.

Deprem gerçeği sahil bölgelerini etkilemeye devam ediyor. Her ne kadar konutlar sağlam olsa da deprem uzmanlarının sürekli sahiller konusunda insanları tedirgin etmeleri, yıllardır aynı apartmanda oturan insanların da bölgeden uzaklaşmalarına ya da daha sağlam konutlara geçmelerine neden oluyor.

Küçükçekmece kiralık konut fiyatları

Küçükçekmece’de 100 metrekarelik kiralık konut fiyatları en düşük 1400 TL ile en yüksek 2.334 TL arasında değişiyor. İlçede ortalama fiyatlar 1600 TL civarında seyrediyor.

Kiralık konutlar son 1 ay içinde yüzde 0,4 oranında arttığı gözlemleniyor. Son 3 yıllık dilime bakıldığında yüzde 15’lik bir artış söz konusu. Son olarak 5 yıllık dilime bakıldığında ise yüzde 88’lik bir artış olduğu görülüyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.