Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kanal İstanbul’da son durum ne?

İstanbul'un mega projeleri olan Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi için maliyetleri nedeni ile iptal edildiği iddialarının asılsız çıkması üzerine Bakan Murat Kurum açıklama yaptı. 

0

İstanbul’un mega projeleri olan Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi için maliyetleri nedeni ile iptal edildiği iddialarının asılsız çıkması üzerine Bakan Murat Kurum açıklama yaptı.

Mega Projeler Devam Edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum mega projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Murat Kurum, Kanal İstanbul projesi hakkında muhabirler tarafından yöneltilen sorular üzerine projenin devam edeceğini açıkladı.

Bakan Kurum,” Mega projelerle ilgili iptal edilmiş bir konu yok, süreç planlandığı gibi kararlılıkla devam ediyor. Bizden duymadığınız asılsız haberlere itibar etmeyin. Büyükşehir belediyesinin olmadığı yerde de ilgili bakanlıklarımız, ilçe belediyeleri ile gerekli bütün desteği sağlayacaktır.

Bu manifestodaki projeleri kentsel dönüşüm, ulaşım, çevre, millet bahçesi, atık su tesisi gibi şehri 50-100 yıl planlayacak bütün projeleri de hızlı şekilde beş yıllık plan çerçevesinde hazırlayacağız. Hiçbir geri adım yok” diyerek projenin devam edeceğini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.