Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kamu Bankaları Konut Kredi Faizlerini 0,79 seviyesine indirdi

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası 0.79 Konut Kredisi Atağı! Anlaşmalı Konut Projeleri Listesi Güncellendi

0

Devlet Bankaları konut sektörünü desteklemek için başlattıkları 0.99 faiz oranı konut kredisi kampanyası ile inşaat sektörünün Eylül ayında büyük bir geri dönüş yaşamasını sağlamıştı.

2019 yılının en çok konut satılan ayı olarak rekor kıran Eylül ayı başarısı sonrasında gözler Ekim ayına çevrildi.

Suriye Operasyonuna Ara Verildi, Bankalar Yeniden Atağa Kalktı! 

Barış Pınarı Harekatı ile dolar kurunun yeniden yükselmesi ile bazı bankalar faiz yükseltmeye başlarken operasyonda anlaşmaya varılması ve Türkiye’nin masadan istediklerini alan güçlü taraf olarak kalkması dolar kurunda beklendiği üzere gerileme yaşanmasını sağladı.

Yaşanan olumlu hava ile beraber Ekim ayında konut satışlarını daha da yukarıya taşımak, ekonomiyi hareketlendirmek ve inşaat sektöründe yaşanan istihdam kaybını en düşük seviyeye çekmek isteyen hükümet kamu bankaları üzerinden yeni bir kampanyaya imza attı.

Sıfır Konut Satışları Arttırılacak! 

Vatandaşın 0.99 konut kredisi kampanyası ile daha ziyade ikinci el konut satışlarını tercih etmesi üzerinde kamu bankaları 0.79 anlaşmalı konut projeleri sayısını arttırarak vatandaşı sıfır konuta çekmek, bu sayede ülke ekonomisi açısından büyük risk oluşturan sıfır konut stoku sorununu çözmek adına yeni bir hamlede bulundu.

Söz konusu anlaşmalı projeler üzerinden ev alan kişiler 0.99 konut kredisi yerine 0.79 faiz oranı ile 15 yıl vadeli yani 180 ay vadeli konut kredisi kullanma fırsatı yakalayacak. Yani hem konut kredisi faiz oranı düşecek hem de uzun vadeli konut kredisi çekerek vatandaşa kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak.

0.79 Konut Kredisi Kampanyası Güncellendi! 

3 Kamu bankası tarafından yapılan hamle ile beraber anlaşmalı konut projeleri listesi güncellendi.

Yeni listeye hem daha önce anlaşmalı konut projesi satışı yapılan iller arasında yer almayan yeni iller eklendi hem de listede yer alan illerde ki anlaşlamalı konut projeleri sayısı arttı.

Bu sayede her bütçeye uyan farklı konut seçenekleri sunulması amaçlandı. Size aşağıda yer alan linkleri kullanarak kendi şehrinizde yer alan düşük faizli konut projeleri listesine ulaşabilir, bütçenize uygun evi çok daha düşük faiz oranları ile satın alma imkanı yakalayabilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.