Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kadıköy’de ortalama satılık konut fiyatları

İstanbul'un en gözde ilçelerinden olan Kadıköy, Anadolu Yakası'nın da en fazla tercih edilen ilçelerinin başında geliyor.

0

Kadıköy ilçesi, sosyal hareketliliğin en yoğun yaşandığı bölgelerin başında geliyor. Gece gündüz sürekli hareketli olan ilçede konut fiyatları son 1 aya bakıldığında, yüzde 0,42’lik bir artış gözlemleniyor. Metrekare fiyatları ortalama 7 bin 228 TL’ den başlarken, bir dairenin amortisman süresi 27 yıl olarak hesaplanıyor.

Kadıköy’de 2019 yılı itibarıyla 100 metrekarelik bir daire 542 bin TL ile 903 bin 500 TL arasında satılıyor. Genel ortalamaya bakıldığında bu oran 722 bin TL olarak karşımıza çıkıyor. İlçede son 1 aylık değer artışı yüzde 0,42 olurken, bu oran son 3 yılda yüzde 5,9 olduğu görülüyor. Yine ilçedeki son 5 yıllık değer artışına bakıldığında bu oran, yüzde 38,7 seviyelerine yükseldiği görülüyor.

Kadıköy kiralık daire fiyatlarında son durum için bölge ortalamasına bakıldığında, 100 metrekarelik daireler 1.653 TL ile 2 bin 755 TL arasında değişiyor. Bu değerler konutun yaşı, sosyal olanakları da eklendiğinde, yeni konutlarda daha da yukarı seviyelere ulaşabiliyor.
Bağdat Caddesi, Kalamış, Moda, gibi gözde bölgelerde bu oran çok daha yükseklere çıkabiliyor.

Kadıköy - Satılık Konut Fiyatları m² / TL

Yaş Aralığı

Eğitim Durumu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.