Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İzmir Bornova Mart 2020 Bölge Raporu

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’in değerli bölgelerinden biri olan Bornova ilçesinde, mart ayı satılık ve kiralık konut fiyatlarını, Emlak Haber Ajansı olarak sizler için araştırdık…

0

İzmir’in kuzeydoğusunda, Yamanlar Dağı eteğinde yer alan Bornova ilçesi nüfusu oldukça kalabalık bölgelerden biridir. İlçenin doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Buca, batısında Konak ve Bayraklı, kuzeybatısında Karşıyaka ve Menemen ilçeleri, kuzeyinde Manisa ili bulunuyor. Ege Üniversitesi’nin ana kampüsü ve üniversite ile aynı adı taşıyan, Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Hastanesi  de bu bölgede yer alıyor.

 

Yüzde 1.34 Artış

Bornova’da satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde1,34 oranında artış gösterdi. Bölgede ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 748 TL olurken, amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor

Bornova Satılık Konut Fiyatları

2020 emlak endeksi ve bölge raporunda Bornova’dan satın alınacak100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 281 bin ila 468 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bölge ortalamasına baktığımız zaman bu rakam  374 bin 815 TL olarak hesaplanıyor.

Bornova Satılık Konut Fiyatları

Bornova’da kiralık konutlara baktığımızda, 100 metrekarelik bir daire için, fiyatlar bin 79 TL ila bin 799 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

 

Emlakhaberajansı.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.