Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İstanbullu deprem sonrası taşınmaya başladı

İstanbul'da yaşanan 5.8'lik depremin ardından İstanbullular bulundukları semtlerden taşımaya başladılar. Depremden önceki hafta ile deprem haftası kıyaslandığında İstanbul için taşınma oranları yüzde 11'lik bir artış meydana geldiğini gösteriyor.

0

Depremden 1 hafta önce taşınma oranları bakıldığında 2094 adet olduğu görülüyor.  Deprem olduktan sonra aşınma oranları 2344 adetle önemli bir artış gösterdi.

Avrupa yakasında taşınma hareketliliği daha yoğun.

Taşınma hareketliliğinin daha yoğun olarak Avrupa yakasında görüldüğünü verilerde, ilçesini değiştirmek isteyenlerin taleplerine bakıldığında artış görünen semtlerin başında Avcılar ve Bağcılar geliyor.

Avcılar’dan diğer semtlere taşınma talepleri yüzde 31 artarken, Bağcılar’da bu oran yüzde 41 olarak ön plana çıkıyor. Küçükçekmece’de yüzde 17’lik bir artış görünürken Silivri’de bu oran yüzde 10.

Başka semtlerden gelinmek istenen taşınma taleplerinin lokasyonlarına bakıldığında ise Beyoğlu’nda yüzde 52, Bakırköy’de yüzde 38, Fatih’te yüzde 32 artış görünüyor.

Anadolu yakasında ise, diğer semtlerden gelen taşınma taleplerinin Sancaktepe’de yüzde 18, Kadıköy’de yüzde 13, Kartal’da yüzde 13, Maltepe’de yüzde 10 arttığı görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.