Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İstanbul’da kendi başınıza tatil yapabileceğiniz bölgeler

Birçoğumuz uzun süredir tatile çıkmanın ve sakin, huzurlu zaman geçirmenin hayalini kuruyoruz.

0

Birçoğumuz uzun süredir tatile çıkmanın ve sakin, huzurlu zaman geçirmenin hayalini kuruyoruz. Kimileri uzun tatil planları yaparken kimileri de hafta sonu kaçamakları için İstanbul’a yakın tatil yerleri araştırıyor. Çünkü uzun süre şehir dışında bulunamayacak kişiler için de İstanbul çevresinde tatil yapılabilecek muhteşem güzellikte destinasyonlar bulunuyor. Eğer siz de böyle bir arayış içerisindeyseniz yazımızdaki tatil durakları size yardımcı olabilir. İşte İstanbul’a yakın, sakin ve kendi başınıza tatil yapabileceğiniz o yerler!

 

1. Kilyos

Sarıyer’in komşusu Kilyos, hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz destinasyonlardan biri. Kilyos her ne kadar yaz aylarında yoğun ilgi görse de bölgede hala keşfedilebilecek sessiz ve bakir koylar da bulunuyor. Siz de tek başınıza sakin zaman geçirmek için Kilyos’u keşfedebilir, denize ve doğaya doyabilirsiniz.

 

2. Ağva

iğneada

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta bulunan Ağva da sakin bir tatilin adreslerinden. Kumsalı, koyları, yeşil doğası ile siz de burada tek başınıza ufak bir tatil yapabilir, Ağva’nın keyifli butik otellerinde konaklayabilir veya kamp, piknik gibi organizasyonlar planlayabilirsiniz.

3. Kıyıköy

İstanbul’a 165 km uzaklıkta bulunan Kıyıköy, yemyeşil doğası ve uzun sahili ile dikkat çekiyor. Burası doğada zaman geçirmek, kamp yapmak, temiz hava almak ve denize girmek için oldukça ideal. Siz de böyle bir tatil planlıyorsanız rotanızı Kıyıköy’e doğru çevirebilirsiniz.

4. İğneada

iğneada

Trakya’nın incisi İğneada, İstanbul’a yakın sakin tatil destinasyonlarından bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Longoz Ormanları gibi benzersiz bir güzelliğe sahip olan bölgede siz de denize, göllere, ormana doyabilir ve doğanın içinde huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

5. Bolu

Hafta sonu kaçamakları için tercih edebileceğiniz Bolu, ülkemizin her mevsim güzelliğini koruyan lokasyonlarından. Bolu’da dağ evlerinde unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşayabilir, Abant Gölü’nde tek başınıza doğa yürüyüşü yapabilir ve stresten tamamen arınabilirsiniz.

 

6. Bursa (Tirilye)

Bursa’da tarihi evlerle dolu bir yer olan Tirilye, sakin ve huzurlu bir tatilin adreslerinden. Denize sıfır olan bu sahil kasabasında, restore edilmiş tarihi evlerde konaklamak ve tarihi evlerle dolu sokaklarda dolaşmak benzersiz bir deneyim.

 

7. Sakarya (Taraklı)

Taraklı kasabası, eski Türk filmlerinden fırlamış bir yeri andırıyor. Kasabada Osmanlı’dan kalma tarihi evler, Arnavut kaldırımı taş sokaklar bulunuyor. Siz de bu atmosferin içerisinde yeşile doyacağınız sakin bir tatil yapabilir, iki günde bambaşka bir dünyayı keşfedebilirsiniz.

 

8. Kocaeli (Kandıra)

kandıra

İstanbul’a yakın tatil yerlerinden biri lan Kandıra, çam ormanlarıyla çevrili bir ilçe. Zamanın yavaş aktığı bu huzurlu lokasyonda benzersiz sahiller görebilir, mangal yapabilir, balıkçı teknelerinde balık keyfi yapabilir ve oksijene doyabilirsiniz.

9. Çatalca (Yalıköy)

Eski bir Rum balıkçı köyü olan Yalıköy, Çatalca’da bulunuyor. Uzun bir sahile ev sahipliği yapan bölgede denizin tadını çıkarabilir ve gür ormanlar sayesinde doğaya doyabilirsiniz. Köyün bir diğer özelliği de sularının klor seviyesinin sıfır olması, yani son derece sağlıklı olması. Bu sayede siz de gittiğinizde buradan su alabilir, kısa ama unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

10. Sapanca

İstanbul’a yakın sakin ve keyifli tatil rotalarından bir diğeri Sapanca olarak karşımıza çıkıyor. Yemyeşil bir doğaya ve büyüleyici bir göle ev sahipliği yapan bölgede sessizliğin ve huzurun tadını çıkarmak mümkün. Eğer siz de hem konfor hem de doğa tatili arıyorsanız hiç düşünmeden rotanızı Sapanca’ya çevirebilirsiniz.

 

Bize de bekleriz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.