Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İstanbul metroları 24 saat çalışacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cuma ve cumartesi geceleri 6 metro hattında hizmet verileceğini söyledi. 24 İETT hattında da gece saferleri yapılacağını söyleyen İmamoğlu, ulaşımda çift bilet kullanılacağını açıkladı.

0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma araçlarının gece çalışmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

İmamoğlu’nun açıklamasına göre; M1A, M1B, M2, M4, M5, M6 metro hatları ile 24 İETT hattı 24 saat ulaşıma açılacak. Gece tarifesi 00.30-05.30 arası geçerli olacak. Metroda gece seferleri cuma ve cumartesi günleri yapılacak. Uygulama yarından (30 Ağustos) geçerli olmak üzere başlayacak.

GECE ULAŞIM ÇİFT BİLET

Gece seyahatinde bir tarife değişikliğinin söz konusu olduğunu söyleyen İmamoğlu,  “Bu saat diliminde ulaşımdan faydalanan yolcular çift tarife basarak gece seyahat etme imkanı olacak. Bir hizmet olarak gördüğümüz için maliyetine bakmaksızın böyle makul bir çözüm bulundu” dedi.

“HAT SAYISI ARTABİLİR”

İhtiyaca yönelik olarak gece çalışacak metro hatlarının artırılabileceğini ifade eden İBB Başkanı, “Bakış açımız her zaman daha iyisi ne olabilir… Böyle bir yönetim anlayışında her zaman daha iyisi mümkün. Geri gitmeyeceği kesin. Resmi tatillerde de aynısı olacak, insanların yoğun seyahat ettiği zamanları seçiyoruz” diye konuştu.

8 KENTTEN BİRİ OLACAK

Bu uygulamayla İstanbul, geceleri metro hizmeti veren 8 kentten biri olacak.

24 saat hizmet verecek metro hatları şunlar:

 

  • M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı
  • M1B Yenikapı-Kirazlı
  • M2 Yenikapı-Hacıosman
  • M4 Kadıköy-Tavşantepe
  • M5 Üsküdar-Çekmeköy
  • M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.