Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İstanbul Fatih’te satılık ve kiralık daire fiyatları

İstanbul’un en eski ilçelerinden Fatih’te satılık ve kiralık daire fiyatlarını sizler için araştırdık.

0

Fatih’te satılık konut fiyatları son 1 aylık süreçte, yüzde 1,2 oranında artış gösterdi. İlçede konut fiyatları metrekare bazında ortalama 4 bin 168 TL olduğu gözlemleniyor. 2019 yılı itibarıyla ilçede konutların amortisman süresi, 21 yıl olarak hesaplanıyor.

Fatih ilçesinde en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Katip Kasım, Kemalpaşa, Nişanca, Cibali, Hırka-İ Şerif olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul Fatih’te hızla değer kazanan bölgeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Nisan 2019 sonu itibarıyla konut fiyatları en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Ayvansaray, Balat, Akşemsettin, Ali Kuşçu, Atikali oldu.

Fatih tarihi yarımada içindeki çok özel konumu sayesinde oldukça talep gören bir ilçe. Özellikle son zamanlarda körfez bölgesinden gelen yatırımcılar, ilçenin satılık ve kiralık konut fiyatlarındaki artışın en önemli sebebi olarak gösteriliyor. Fatih’te 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 417 bin lira ile 522 bin lira arasında değişiyor.

Fatih’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kiralık fiyatı, en düşük 1.500 liradan başlarken, bu fiyatlar 2.500 liraya kadar çıkıyor.

Emlak Haber Ajansı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.